راهکارهایی برای افزایش فروش فایل

راهکارهایی برای افزایش فروش فایل

در فاپول ما بیش از 4 هزار فروشگاه فایل داریم اما فقط تعداد فروشگاه های که موفق به فروش فایل های خود شده اند خیلی کمتر هست. همیشه این سوال از سمت فروشنده ها مطرح هست که چرا فایل های ما فروش نمی رود یا چکار کنیم که فروش بیشتری داشته باشیم. در این مقاله سعی می کنم مواردی که برای فروش بهتر و بیشتر به شما کمک می کند را بنویسم.

انتخاب سایت فروش فایل مناسب

یکی از مهم ترین پارامترها برای افزایش فروش فایل انتخاب سایت فروش فایل مناسب هست. سایتی که شما فروشگاه در آن می سازید باید این ویژگی ها را داشته باشد:

 • سرعت لود و بارگذاری مناسب
 • رعایت سئو تکنیکال و محتوایی
 • طراحی ظاهری مناسب و رعایت موارد مربوط به ui/ux
 • درج لینک محصول شما در سایت های فروش مانند ترب و ایمالز
 • آپ تایم بالا و داشتن کمترین مشکل و خطا
 • فرآیند خرید آسان و ساده

تمام سعی ما در فاپول بعنوان یک سایت فروش فایل رعایت نکات بالا بوده و نتیجه آن رتبه بسیار مناسب محصولات و فایل های فاپول در گوگل هست. همچنین در سئو تکنیکال آمارهای وبمستر گوگل بیانگر قدرت فنی سایت فاپول می باشد. صفحات سایت در فاپول بالای 99 درصد امتیاز Page experience را دارند.

google console experiense

 

انتخاب فایل مناسب برای فروش

بعد از انتخاب سایت مناسب برای فروش فایل باید توجه داشته باشید که خیلی مهم هست که شما بتوانید فایل های مناسب و بر اساس نیاز کاربران در فروشگاه خود بارگذاری کنید. یک فایل خوب باید ویژگی های زیر را داشته باشد :

 • فایل باید دست اول باشد و از جایی کپی نشده باشد
 • فایل باید جامعیت داشته باشد و منحصر به یک گروه خاص نباشد
 • قیمت فایل باید متناسب باشد. لزوما فایل ارزان مورد توجه کاربران نیست.
 • فایل های فروشگاه باید متنوع باشد. برخی فایل ها در یک ماه یا فصل خاص فروش دارند و برخی دیگر فروش آهسته و پیوسته ای دارند.
 • موضوعات داغ را دنبال کنید. اگر جامعه در تب و تاب بورس هست فایل های آموزش بورس فروش خوبی خواهند داشت و یا اگر ثبت نام خودرو داغ هست فایل هایی در مورد آموزش نحوه ثبت نام خودرو می تواند جذاب باشد.

توضیحات کافی برای محصول و فایل

بعد از انتخاب فایل مناسب و ثبت آن در فروشگاه فایل نکته بسیار مهم بعدی نوشتن توضیحات و متن مناسب درباره فایل هست. فایلی که هیچ توضیحی نداشته باشد کمترین شانس را برای خرید خواهد داشت و نه تنها مورد توجه کاربران قرار نخواهد گرفت که کراولرهای گوگل و سایر موتورهای جستجو نیز به آن بی اعتنا خواهند بود. یک متن مناسب که در آن کلمات کلیدی مورد توجه کاربران قرار بگیرد و همچنین کاملا شفاف در مورد فایل شما توضیح داده باشد شانس موفقیت شما برای فروش آن فایل را بسیار افزایش خواهد داد.

عکس فایل را فراموش نکنید

یک تصویر مناسب برای محصول و فایل شاید در نگاه اول خیلی موثر نباشد اما مطئمن باشید ذهنیت مثبت در خریدار فایل شما ایجاد خواهد کرد. علاوه بر این انتخاب تصویر مناسب باعث بهبود رتبه شما در موتورهای جستجو خواهد شد.

برچسب و دسته بندی مناسب برای فایل

یکی دیگر از مهمترین پارامترها برای دیده شدن فایل شما انتخاب دسته بندی و برچسب مناسب هست. برچسب ها باید کوتاه و در حد دو یا سه کلمه باشد و انتخاب برچسب هایی که عبارات طولانی در حد جمله هست خیلی کمکی به دیده شدن فایل شما نمیکند.

نوشتن مقاله در وبلاگ مرتبط با موضوع فایل

یکی دیگر از راه های کاربردی و موثر برای فروش بیشتر فایل های شما نوشتن مقاله در مورد موضوع مرتبط با فایل هست. به عنوان مثال اگر شما فایل سوالات آزمون گواهینامه را در سایت بارگذاری کرده اید در کنار آن می توانید یک مقاله در مورد فرآیند گرفتن گواهینامه بنوسید و از داخل مقاله به فایل خود لینک بدهید. این کار مطمئنا مخاطبین بیشتری را به سمت فایل شما خواهد آورد.

بازاریابی فایل در شبکه های اجتماعی

ما در فاپول این امکان را به شما داده ایم که برای فروش فایل خود بتوانید لینک بازاریابی منحصر به فرد داشته باشید. این کار علاوه بر فروش بیشتر فایل شما باعث خواهد شد علاوه بر درآمد فروش فایل، درآمد بازاریابی فایل را نیز داشته باشید. لینک بازاریابی فایل را می توانید  در گروه های تلگرامی، استوری های اینستاگرام یا هر سایت و شبکه اجتماعی که مخاطب مرتبط با آن فایل وجود دارد را قرار دهید. 

 

و در نهایت این نکته که برای موفقیت در هر کاری نیاز به تلاش و برنامه ریزی دقیق هست. صرفا با کپی کردن و قرار دادن یک فایل در فروشگاه انتظار معجزه نداشته باشید. رعایت نکات فوق در کنار ایجاد محتوای جدید و دست اول می تواند فروش ماهیانه چند میلیونی را برای شما تضمین کند.

دیدگاه ها
اولین دیدگاه را شما بنویسید | ثبت دیدگاه