دانلود پاورپوینت مشخصات فنی عمومی کارهای ساختمانی

۱۰,۰۰۰ تومان

1 بازدید   - خرید موفق
افزودن به علاقه مندی هاAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
خرید محصول توسط کلیه کارت های شتاب امکان پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار خواهد گرفت. همچنین یک نسخه از فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
پشتیبانی این محصول به صورت مادام العمر بر عهده ناشر می باشد. چنانچه بعد از خرید نیاز به راهنمایی و یا مشکلی در خصوص فایل داشتید از طریق ارسال تیکت در فروشگاه ناشر، مراتب را ارسال فرمایید.

دانلود پاورپوینت مشخصات فنی عمومی کارهای ساختمانی با فرمت pptx ودر 79 اسلاید قابل ویرایش

دانلود پاورپوینت مشخصات فنی عمومی کارهای ساختمانی

قسمتی ازمتن پاورپوینت

ملاتهای قیری

}ملات قیر از 5000 سال قبل ، در ساختمانهایی نظیر برج بابل به کار رفته است . امروزه ملات ماسه آسفالت را برای قشر رویه پیاده روسازی ها، پوشش محافظ قشر نم بندی بامها، پر کردن درز قطعات بتنی کف پارکینگها و پیاده روها و مانند اینها مصرف می کنند.

کاربرد و اجرا

}ساختن و مصرف ملاتها :

}ساختن ملاتها، با وسایل دستی مانند بیل، کم چه و ماله و حتی دست در روی زمین یا داخل ظروف ملات سازی آهنی (اسلامبولی) یا پلاستیکی و روی تخته ملات به مقادیر کم صورت می گیرد، همچنین ممکن است در ساختن ملات از وسایل مکانیکی استفاده کرد . زمان اختلاط ملات ، حداقل 3 دقیقه و حداکثر 10 دقیقه خواهد بود

انتخاب ملات برای کار در هوای سرد

}در هوای سرد می توان از ملاتهای ماسه سیمان و باتارد استفاده کرد . ملات ماسه سیمان با نسبت1:3 مناسب است . برای جلوگیری از یخ زدن بهتر است از کلرور کلسیم استفاده نشود ، زیرا وجود کلرور کلسیم باعث زنگزدگی قطعات فلزی کار گذارده شده وشوره زدگی آجرکاری می شود . یکی از بهترین راه های مواجهه با یخزدگی ، افزودن مواد حبابساز هوا به ملات است که در این صورت می توان بدون واهمه از کاهش کارآیی از مقدار سیمان ملات کاست. وجود حبابهای هوا در ملات ، صدمات ناشی از موقع یخ زدن را به حداقل ممکن کاهش می دهد . در هوای سرد گرفتن ملات کند می شود

انتخاب ملات برای کار در هوای گرم

}آب ملات به محض تماس با مصالح بنایی جذب و کشیده می شود ، روند جذب آب بسته به نوع مصالح بنایی متغیر است . از دست رفت ن مقدار زیادی آب به ویژه در طول تابستان گرم و خشک ، ممکن است قابلیت کاربرد ملات را کاهش دهد ، به حدی که ملات قادر به تأمین الصاق کامل با ردیف بعدی مصالح نباشد . در طرح اختلاط ملات ، باید کارآیی و آبنگهداری ملات متناسب با جذب آب مصالح بنایی و اوضاع جوی مورد توجه قرار گیرد . در بعضی موارد ممکن است استفاده از مواد افزودنی نگهدارنده آب وکندگیر کننده و ضد تبخیر توصیه شود که در این صورت مصرف این مواد باید با احتیاط صورت گیرد.

ویژگی ملاتها، استانداردهای مربوط و آزمایش آنها

}ملات بنایی یکی از مصالحی است که ضمن انعطاف پذیری ، احتیاجات مختلف را برآورده می سازد .برخلاف اعتقاد عامه ، ملاتی که تمام خواسته ها را برآورده سازد ، وجود ندارد ، لیکن شناخت مواد متشکله ملاتها و خواصشان، طراح پروژه را قادر خواهد ساخت تا مخلوط مناسب برای هر پروژه را انتخاب نماید. عملکرد اساسی ملات این است که مصالح بنایی را به صورت توده یکپارچه ای به یکدیگر بچسباند ، از دیدگاه دیگر ملات، مصالح جدا از یکدیگر را به هم پیوند می دهد ، تمام شکافها و ترکها را پر می کند و بستر یکنواختی را ارائه می دهد.الصاق باید چنان صورت گیرد که یکپارچگی مص الح تأمین گردد، به علاوه مجموعه باید در برابر بوران، مقاوم و نفوذناپذیر باشد . چنانچه چسبندگی لازم بین ملات و دیگر مصالح ساختمانی تأمین شود ، دیوار دارای دوام کافی برای تحمل عوامل جوی خواهد بود.علی رغم آنکه ملات بنایی و بتن دارای یک نوع اجزا ی متشکله اصلی می باشند، عملکرد مشابهی ندارند. در یک دیوار با مصالح بنایی ، ملات نقش یکپارچه کردن آجر، سنگ، بلوک و غیره ، به منظورتأمین مقاومت مورد نظر در سازه را به عهده دارد، در حالی که بتن به تنهایی نوعی مصالح سازه ای است که باربر می باشد . بتن در قالبهای چوبی یا فلزی که جاذب آب نیستند ، ریخته می شود ، به قسمی که تمام آب بتن صرف آبگیر ی سیمان می شود، حال آنکه ملات ، بین مصالح جاذب آ ب قرار گرفته و آب آن ازدست می رود. مقاومت بتن شرط اساسی است، ولی در ملات یکی از چند عامل مهم می باشد.

ویژگی ملاتها

}ویژگیهای ملات خمیری

}کارآیی ملات یکی از مهمترین ویژگیهای آن است

}ویژگیهای ملات سخت شده

}چسبندگی بین ملات و مصالح بنایی

آب نگهداری ملاتها

}آب نگهداری ملاتها

}ملاتهایی که بر طبق ویژگیهای استاندارد ایران در ساختمان به کار می روند ، باید با روانی اولیه 100تا 115 درصد ساخته شوند. روانی ملات، نباید بعد از جذب آب از ( 70 %) کمتر گردد.

تاب فشاری ملاتها

}تاب فشاری ملاتها

}باید از نمونه های مکعبی به اضلاع 50 میلیمتر استفاده شود

}نمونه ها روی صفحات صافی ریخته و در محوطه ای مرطوب که رطوبت نسبی آن ( 90 %) یا بیشتر باشد ،

}نگهداری می شوند . نمونه ها حدود 48 تا 52 ساعت در حالی که سطوح فوقانی آنها در معرض هوای مرطوب قرار دارد ، در محفظه باقی می مانند . نمونه های مکعبی که برای اندازه گیری تاب فشاری ملات ذر21 درجه سلسیوس عمل آوری شوند

اختلاط ملات و مصرف ملاتهای مانده (احیای ملاتها)

}افزودن آب به ملاتهایی که به علت از دست دادن مقداری از آب خود ، سفت وسخت شده اند ، هر چند مرتبه که لازم باشد ، مجاز دانسته شده تا از این طریق به روانی مطلوب خود ساعت پس از ساختن مجاز دانسته شده است ، احیای ملات سیمانی، این حد 2 ساعت تعیین شده است. در مورد ملاتهای سیمانی ، نباید مدت زمان سپری شده از هنگام اختلاط تا مصرف ملات از حداقل زمان گیرش بیشتر باشد . افزودن آب به ملاتهای مانده باید با اضافه کردن ماده چسباننده توأم بوده و با اجازه دستگاه نظارت باشد. ملاتهای ماسه آ سفالت معمولاً به مقادیر کم در دیگهای کوچک ساخته می شوند، برای مقادیر بیشتر ممکن است آنها را در ماشینهای آسفالت پزی نیز تهیه نمود.

 

نقد و بررسی ها

0.0 از 5
0
0
0
0
0
دیدگاه جدید

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود پاورپوینت مشخصات فنی عمومی کارهای ساختمانی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات فروشنده

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
دانلود پاورپوینت مشخصات فنی عمومی کارهای ساختمانی
دانلود پاورپوینت مشخصات فنی عمومی کارهای ساختمانی

۱۰,۰۰۰ تومان

1 بازدید   - خرید موفق
افزودن به علاقه مندی هاAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

این محصول با شناسه انحصاری 70307 نزد سامانه فروش فایل فاپول و به شماره مجوز 4032 نشر بر خط، نزد وزارت ارشاد به ثبت رسیده است. کپی برداری و بازنشر این اثر به هر نحو، منجر به شکایت رسمی فاپول و پیگرد قانونی خواهد شد.

پیشنهاد ویژه فاپول

فاپول
بازیابی رمز