دانلود پاورپوینت ترک های ساختمانی

۸,۰۰۰ تومان

- بازدید   - خرید موفق
افزودن به علاقه مندی هاAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
خرید محصول توسط کلیه کارت های شتاب امکان پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار خواهد گرفت. همچنین یک نسخه از فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
پشتیبانی این محصول به صورت مادام العمر بر عهده ناشر می باشد. چنانچه بعد از خرید نیاز به راهنمایی و یا مشکلی در خصوص فایل داشتید از طریق ارسال تیکت در فروشگاه ناشر، مراتب را ارسال فرمایید.

دانلود پاورپوینت ترک های ساختمانی با فرمت pptx ودر 23 اسلاید قابل ویرایش

پاورپوینت ترک های ساختمانی

سر فصل ها :

.1مقدمه ترک ها

.2انواع ترک ها

.3حالت های ترک

.4روش های تعمیر ترک

.5ترک در نعل درگاه ها و پیوند های عمیق ترک

.6رفع ترك اطراف ستونهاي فلزي

.7نتیجه گیری کلی ایجاد ترک ها

مقدمه

مديريت و نگهداري ساختمان، يكي از موضوعات مهم در مديريت ساختمان مي باشد، كه تاكنون در كشور ما مورد توجه جدي قرار نگرفته است. بطور كلي دوره ي تعمير و نگهداري ساختمان در حدود نود و پنج درصد

دوره ي حيات يك ساختمان را، از زماني كه مفهوم ذهني ساخت شكل مي گيرد تا پايان عمر آن به خود اختصاص مي دهد. با اعمال يك سيستم مناسب مديريتي در بخش تعمير و نگهداري نه تنها مي توان كيفيت ساختمان را افزايش داد، بلكه امكان بهينه سازي هزينه ها نيز فراهم مي گردد. بديهي است با توجه به اين مطلب تعمير و نگهداري ساختمان و مديريت آن از اهميت ويژه اي برخوردار مي باشد. در اين مجموعه ابعاد مختلف مديريت و نگهداري ساختمان مورد مطالعه قرار گرفته است. نظر به اينكه داشتن مديريتي صحيح و مناسب، نيازمند داشتن يك سازماندهي جهت اعمال اهداف مديريت مي باشد، به همين جهت در اين مقاله همچنين مقوله ي سازماندهي تعمير و نگهداري مورد مطالعه قرار گرفته است.

مبحث تعمير و نگهداري در ساختمان مدتهاست در سراسر جهان بويژه در كشورها ي توسعه يافته مورد توجه قرار گرفته است. با اينكه اهميت اين بخش از صنعت و تكنولوژي ساختمان از سوي محافل علمي و تحقيقاتي معتبر جهان بدست مي آيد، متاسفانه در بعد كاربردي و علمي آنگونه كه بايد و شايد مورد توجه قرار نگرفته است .براي جلب توجه بيشتر، دست اندركاران امر ساختمان به اين مسئله مهم در اواخر دهه 1970 شوراي جهاني اسناد و مدارك و تحقيقات ساختمان توجه به ارتقاي كيفيت تخصصي در امر مديريت تعمير و نگهداري ساختمان را در دستور كار خود قرار داد و كميسيون را نيز به مطالعه روشهاي گسترش بكارگيري يافته هاي علمي تخصيص داد.

يكي از كارهاي پر هزينه در كليه كشورها تعمير و نگهداري ساختمانهاست كه هزينه قابل توجهي را به خود اختصاص مي دهد اين هزينه ها كه جزء سرمايه هاي ملّي است به طور مشخص و ملموس نيست. ولي در كشورهاي كه در اين مورد بررسي هايي به عمل آمده است، مانند انگلستان هزينه تعميرات سالانه ساختمانها را بيشتر از 2 ميليارد پوند برآورد كرده اند. حال با توجه به سطح بالاي هزينه تعميرات ساختمانها در كشورمان چنانچه با اتخاذ مديريتي مناسب مي توانيم درصدي از هزينه ها را كاهش داده و صرفه جويي كنيم.

اين صرفه جويي، رقم قابل توجهي خواهد بود كه طبيعتاً به سرمايه ملّي باز گردانده مي شود .امروزه موضوع تعمير ونگهداري در موضوعات پژوهش و اجرا نقش مهمي ايفاء مي كند . تمامي ساختمانها پس از ساخت نيار به تعمير و نگهداري دارد . نحوه تعمير و نگهداري نقش بسزايي در افزايش هزينه هاي ساختمان در زمان بهره برداري دارد.در اثر اعمال سيستم مناسب نگهداري از انجام تعمير در سطح وسيع جلوگيري شده و در نتيجه از هزينه ي قابل توجه تعمير در سطح وسيع كاسته مي شود. بكار گيري يك سيستم مديريتي جهت نگهداري ساختمانها بسيار با اهميت است، زيرا بدون داشتن سيستم مناسب كار نگهداري سليقه اي بوده و بازده لازم را نخواهد داشت تمامي اين عوامل ايجاب مي كند كه يك سيستم مديريتي از مرحله مناقصه تا مرحله اجراء در عمليات تعمير و نگهداري ايجاد شود.
متن پيش روي قصد دارد به رابطه ميان ترك در ساختمان و نحوه ي تعميرات آن پرداخته تا از اين ميان تفاوتها، شباهتها و تأثيرات اين دو بر يكديگر را استخراج نمايد . به همين منظور متن به چند قسمت كلّي تقسيم شده است. به چگونگي، موقعيت و حالتهاي ترك و نحوه ي تعميرات آنها مي پردازد.

تركها ي به وجود آمده در ساختمانها اغلب به علت نشست پي بر اثر عواملي همچون رطوبت و فشارهاي وارده از طبقات، بي مقاومتي خاك و عملكردهاي آن، همچنين نوع مصالح مصرفي و اجراي غيرفني، مي باشد. در مجموع، بر اثر حركات زمين، اسكلت بنا حركت مي كند و شكستهاي مختلف كه شامل تركهاي عميق و يا معمولي و در مواردي به شكل مويي است، نمايان مي شود.

انواع تركها

ترک های عمیق

تر ک های ثابت

ترک های مویی معمولی

—3. ترکهای مویی معمولی : اين تركها در اثر افتهاي كوچك در اسكلت بنا و به واسطه نيروها و در مواردي به علّت عدم همگني مصالح به كار رفته همچون سفيد كاري روي لوله هاي كولر، ستونها، و دودكشها بدليل تفاوت در نوع مصالح اندود بوجود مي آيند. رطوبت، انقباض و انبساط حاصله، در مقابل خشك شدن سطوح مرطوب هم، باعث ايجاد تركهاي مويي مي شود.

نقد و بررسی ها

0.0 از 5
0
0
0
0
0
دیدگاه جدید

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود پاورپوینت ترک های ساختمانی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات فروشنده

Added to wishlistRemoved from wishlist 1
مجموعه مقالات 80سال باستان شناسی ایران,کتاب مجموعه مقالات 80سال باستان شناسی ایران جلد 1,کتاب مجموعه مقالات 80سال باستان شناسی ایران جلد2,دانلود کتاب مجموعه مقالات 80سال باستان شناسی ایران جلد اول,دانلود کتاب مجموعه مقالات 80سال باستان شناسی ایران جلد دوم
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
دانلود پاورپوینت ترک های ساختمانی
دانلود پاورپوینت ترک های ساختمانی

۸,۰۰۰ تومان

- بازدید   - خرید موفق
افزودن به علاقه مندی هاAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

این محصول با شناسه انحصاری 70277 نزد سامانه فروش فایل فاپول و به شماره مجوز 4032 نشر بر خط، نزد وزارت ارشاد به ثبت رسیده است. کپی برداری و بازنشر این اثر به هر نحو، منجر به شکایت رسمی فاپول و پیگرد قانونی خواهد شد.

پیشنهاد ویژه فاپول

فاپول
بازیابی رمز