دانلود مقاله اصول حسابداری

۸,۰۰۰ تومان

- بازدید   - خرید موفق
افزودن به علاقه مندی هاAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
خرید محصول توسط کلیه کارت های شتاب امکان پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار خواهد گرفت. همچنین یک نسخه از فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
پشتیبانی این محصول به صورت مادام العمر بر عهده ناشر می باشد. چنانچه بعد از خرید نیاز به راهنمایی و یا مشکلی در خصوص فایل داشتید از طریق ارسال تیکت در فروشگاه ناشر، مراتب را ارسال فرمایید.

دانلود مقاله اصول حسابداری با فرمت ورد ودر 41 صفحه

مقاله اصول حسابداری

فهرست

مقدمه

چكيده

تاريخچه حسابداري

ماهيت حسابداري

تعريف حسابداري

مراحل حسابداري

اصول پذيرفته حسابداري

معادله حسابداري

بدهي‌ها

سرمايه

دفتر كل

صورت حقوق صاحبان سرمايه

طبقه بندي حسابها به حسابهاي حقيقي و اسمي

كشف اشتباهات و تصحيح حسابها

مهمترين اشتباهات

حسابهاي دائمي و موقتي

تعديل حسابها

فرايند بستن حسابها موقتي

تراز آزمايششي اختتامي

فرايند بستن حسابهاي دائمي

قسمتی از متن مقاله

حسابداري را آموختيم كه حسابداري : فرآيند تشخيص , اندازه گيري و گزارش اطلاعات اقتصادي كه براي استفاده كنندگان اطلاعات مزبور , امكان قضاوت و تصميم‌گيري‌هاي آگاهانه را فراهم مي‌سازد با مراحل حسابداري آشنا شديم عبارتست از : 1- ثبت فعاليت‌هاي مالي 2- طبقه بندي اقلام ثبت شده 3- خلاصه كردن اقلام در قالب اعداد قابل سنجش به پول 4- تفسير نتايج فاصله از بررسي اقلام خلاصه شد. اصول پذيرفته شده حسابداري را آموختيم و نيز مهمترين اصول حسابداري را بيان كرديم و هر يك را توضيح داديم. معادله حسابداري و اصطلاحات آن را يك به يك توضيح داديم و ماهيت يك حساب را نشان داديم و گفتيم كه داراي 3 سه قسمت مي‌باشد : 1- عنوان حساب 2- سمت راست يا بدهكار حساب 3- سمت چپ يا بستانكار حساب.

بادارايي‌هاي و بدهي آشنا شديم و ماهيت هر يك را نشان داديم سپس با درآمدها و هزينه‌ها هم همين طور آشنا شديم و بعد دفتر روزنامه و دفتر كل و نيز ترازنامه و صورت حساب سود و زيان و صورت حساب صاحبان سرمايه را نيز يك به يك توضيح داده و هر يك را رسم كرده‌ايم و سپس به مهمترين اشتباهات در ثبت‌هاي حساب‌ها و تصحيح آنها پرداختيم و همين طور با حسابهاي دائمي و موقتي و تعديل حسابها و فرآيند سنجش حسابهاي موقتي و دائمي آشنا شديم و هر يك را به طور مفصل توضيح داديم و در آخر هم همه حسابها را در تراز آزمايش اختتامي برديم و بعد هم مانده حسابها را به سال بعد انتقال داديم توسط تراز آزمايشي افتتاحي

 

مقدمه :

بدون توجه به حرفه يا شغل يك فرد‌ , نياز به اطلاعات مالي اجتناب ناپذير است. شما نمي‌توانيد بدون داشتن  اطلاعات مالي خوب و مفيد پول خرج كنيد , كارت اعتباري خريد , سرمايه‌گذاري كنيد و يا ماليات بپردازيد. تصميم‌گيري خوب بستگي به اطلاعات خوب دارد. به طور كلي در دنياي امروز كه رقابت از اركان اصلي تجارت به شمار مي‌رود ؛ حسابداري داراي نقش حياتي است مديران به منظور تصميم گيري‌هاي صحيح و مناسب و كنترل‌هاي دقيق و مؤثر بر عمليات , نياز به اطلاعات قابل اطمينان و به موقع مالي دارند. صاحبان سرمايه مؤسسات اعتباري , رقبا , دولت و000 علاقمندند كه از كم و كيف نتايج فعاليتهاي مالي مؤسسات مورد نظر خود با اطلاع باشند و اين اطلاعات تنها از طريق يك سيستم حسابداري دقيق و كامل قابل ارائه است از اين رو بايد متخصصيتي در زمينه حسابداري تربيت گردند تا بتوانند اطلاعات مورد نياز را در اختيار استفاده كنندگان از آنها قرار دهند. داشتن اطلاعات حسابداري و توانايي‌ كار با اطلاعات مالي , علاوه بر اين كه براي دانشجويان رشته حسابداري ضروري است , مورد نياز كليه دانشجويان رشته‌هاي مشابه نيز مي‌باشد.

كتاب اصول حسابداري (1) با همين هدف و به منظور در اختيار قرار دادن دانش بنيادي حسابداري , براي دانشجويان رشته حسابداري و مديريت تأليف گرديده است.

 

( تاريخچه مختصري از حسابداري )

از آنجا كه جوامع بشري همواره در حال پيشرفت و دستيابي به ناشناخته‌ها مي‌باشند و با توجه به اينكه نقش فعاليت‌هاي مالي در هر توسعه‌اي غير قابل انكار است , نياز به توسعه حسابداري روز به روز افزايش مي‌يابد , در قرون سيزدهم و چهاردهم به دليل رشد عمليات تجارتي تحولاتي در سيستم نگهداري حساب بوجود آمد. منشأ حسابداري را به لوكاپاچيولي1 (Luca Pacioli) رياضيدان مشهور ايتاليايي كه دوره رنسانس نيست مي‌دهند. و موجب گسترش فن دفترداري دوطرفه در سراسر اروپا گرديد. ولي يك كشيش ايتاليايي و در واقع يك رياضيدان بود كتاب پاچيولي با وجود اينكه اشاره‌اي به دوره مالي , چگونگي تهيه صورتهاي مالي و نگهداري حسابهاي مربوط به دارايي‌هاي ثابت ندارد و نيز تمايزي بين اموال شخصي صاحب مؤسسه و سازمان تجاري نگذاشته است. به دليل سادگي و داشتن ارزشهاي علمي در طي قرون پانزدهم و شانزدهم به اغلب زبانها ترجمه و مورد استفاده قرار گرفت. با تولد انقلاب صنعتي در انگلستان , نياز رو به تزايد و حسابداري توسعه يافت. در امريكا پس از به وقوع پيوستن انقلاب صنعتي , سرمايه‌هاي شخصي زيادي در كمپانيها وارد گرديد و موجب توسعه هر چه بيشتر آنها شد و در نتيجه بوجود آمدن غولهاي صنعتي قرن بيستم , سيستمهاي حسابداري از اهميت بيشتري برخوردار گرديدند با اشاره‌اي كه رفت در مي‌يابيم كه حسابداري همزمان با پيشرفت وضعيت اقتصادي توسعه و تكامل پيدا نمود. ( منابع رويداد مجتهد زاده , سيد حسين علوي طبري ) كهن‌ترين مداركي كه درباره معاملات تجارتي قديم بدست آمده است مربوط به حدود (2660) سال قبل از ظهورحضرت محمد (ص) مي‌باشد كه به خط ميخي و بر روي الواح پخته گلي نوشته شده است. (منابع,ابوالفضل دلقندي – حسن كلهر)

ماهيت حسابداري

حسابداري كه اغلب زبان تجارت خوانده مي شود , روشهايي است قراردادي كه توسط كارشناسان و استادان حسابداري و يا انجمنهاي حرفه‌اي حسابداري تدوين گرديده , به تدريج مورد قبلو همگان قرار گرفته است : و قابل تغيير و تصحيح مي‌باشد در حسابداري , مابا بنيانگذاري يك مجموعه ضوابط و قراردادها مي خواهيم اطلاعات لازم را براي حل مسائل مالي يك مؤسسه به دست آوريم.

ماهيت اطلاعات حسابداري

اطلاعات حسابداري , يك سري اطلاعات مالي مربوط به مبادلات يك واحد تجاري است , كه برحسب پول بيان مي گردد. براي ثبت روزبه روز اين اطلاعات مي توان از سيستم دستي , مكانيكي و يا الكترونيكي استفاده نمود. ثبت اين مبادلات به تنهايي فايده چنداني براي قضاوت و تصميم‌گيري آگاهانه ندارد , بلكه بايد پس از ثبت , طبقه‌بندي و تلخيص شده و به صورت گزارشهاي قابل استفاده جهت مديران و ساير افراد ذيعلاقه درآيد.

1 – (Lucapacioli) = پدر علم حسابداري معروف بود.

نقد و بررسی ها

0.0 از 5
0
0
0
0
0
دیدگاه جدید

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود مقاله اصول حسابداری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات فروشنده

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
آموزش سیستم عامل بک ترک,دانلود کتاب آموزش بک ترک 5,کتاب بک ترک به زبان فارسی,دانلود کتاب آموزش Bactrack 5,آموزش بک ترک به زبان
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
دانلود پاورپوینت معماری با خاک
Added to wishlistRemoved from wishlist 0

۸,۰۰۰ تومان

- بازدید   - خرید موفق
افزودن به علاقه مندی هاAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

این محصول با شناسه انحصاری 67986 نزد سامانه فروش فایل فاپول و به شماره مجوز 4032 نشر بر خط، نزد وزارت ارشاد به ثبت رسیده است. کپی برداری و بازنشر این اثر به هر نحو، منجر به شکایت رسمی فاپول و پیگرد قانونی خواهد شد.

پیشنهاد ویژه فاپول

فاپول
بازیابی رمز