ترفندهای ریلز اینستاگرام | افزایش بازدید ریلز آموزش اینستاگرام ، کسب و کار آنلاین ترفندهای ریلز اینستاگرام

ترفندهای ریلز اینستاگرام | افزایش بازدید ریلز آموزش اینستاگرام ، کسب و کار آنلاین ترفندهای ریلز اینستاگرام

ترفندهای ریلز اینستاگرام | افزایش بازدید ریلز
2022/08/24  ارسال شده توسط Amir Saleh  آموزش اینستاگرام ، کسب و کار آنلاین ، وبلاگ  36 بازدید
ترفندهای ریلز اینستاگرام

تا امروز تقریبا برای 60 درصد از کاربران اینستاگرام قابلیت ریلز فعال شده است. ریلز یکی از امکانات اینستاگرام است که در کنار استوری و پست اینستاگرام قرار می گیرد. برای اینکه ببنید ریلز برای شما فعال شده است می توانید از طریق راه کارهایی که در ادامه گفته خواهد شد، بررسی نمایید. همچنین در پی آن ترفندهای ریلز اینستاگرام را معرفی می کنیم تا بتوانید به راحتی از این ویژگی اینستاگرام استفاده نمایید که باعث افزایش بازدید ریلز می شوند..

1-آیا ریلز برای شما فعال شده است؟

برای اینکه ببینید این قابلیت جذاب برایتان فعال شده است یا خیر، در اولین قدم روی علامت + بزنید. اگر گزینه Reel در کنار Post و Story افزوده شده باشد، یعنی برای شما فعال شده است.

اگر برای شما هنوز فعال نشده است صبر کنید تا با گذشت زمان برایتان فعال شود. اما اگر عجله دارید  دو روش را امتحان کنید:

1-ابتدا اینستاگرام خود را آپدیت کنید سپس یکبار از بخش Setting روی گزینه Log out بزنید و از حساب کاربری خود خارج شوید. (در صورتی اینکار را انجام دهید که رمز ورود به پیج خود را داشته باشید.)

9 ترفند ریلز

2-یک هشتگ را سرچ کنید و از بخش ریلز گزینه Use Hashtag را انتخاب کنید. دراین صورت به بخش ریلز هدایت می شوید.

برای گذاشتن ریلز می توانید همچون گذاشتن استوری، به صورت لحظه ای ویدیو یا عکس بگیرید و در ریلز قرار دهید و  هم از گالری عکس و یا ویدیو انتخاب نمایید.

2-سایز کاور ریلز

یکی از پرتکرارترین سوالات این است که سایز کاور ریلز چه اندازه ای باشد. سایز کاور ریلز باید طوری باشد که در هر دو بخش ریلز و پست به درستی نمایش داده شود. یکی از ترفندهای ریلز اینستاگرام این است که بتوانید با استفاده از یک کاور پستی هم در ریلز و هم در پست ها به خوبی نمایش داده شود. برای اینکه کاور به درستی نمایش داده شود باید سایز آن را 9 در 16 آماده کنید اما فقط سایز 1 در 1 وسط آن در بخش پست های شما نمایش داده می شود. برای اینکه بتوانید به هدف خود برسید، ابتدا کاور 1 در 1 برای پست خود را آماده کنید و خروجی بگیرید، سپس مجددا وارد اینشات نمایید و در سایز 9 در 16 خروجی بگیرید.

3-ایده ریلز

افراد زیادی به دنبال گذاشتن ریلز هستند اما ایده ای برای اینکار ندارند. برای اینکه ذهنیت شما برای اینکار آگاهی بهتری پیدا کند، می توانید از بخش جستجو در اینستاگرام، هشتگ مربوط به کسب و کار خودتان را جستجو کنید. فرض کنید در حوزه گل و گیاه فعالیت دارید. هشتگ گلدان را سرچ کنید. روی بخش ریلز بزنید و از آنجا ریلزهای زیادی در حوزه کار شما وجود دارد که می توانید از آنها ایده بگیرید و بهتر از آنها را برای پیج خودتان ایجاد کنید.

9 ترفند ریلز

دقت کنید که در اینجا صحبتی از کپی کردن کار دیگران نشده است بلکه هدف ایده گرفتن از کار دیگران است.

4-تغییر کاور ریلز

یکی دیگر از انواع ترفندهای ریلز اینستاگرام تغییر کاور ریلز پس از انتشار آن است. زمانی که شما یک ریلز را منتشر کردید، می توانید روی سه نقطه در بالای آن بزنید و گزینه Remove from profile grid را انتخاب کنید تا این ریلز در پست های صفحه اصلی شما نمایش داده نشود. در ان صورت فقط در بخش ریلز قابل مشاهده است. همچنین می توانید گزینه Edit را انتخاب نمایید و سپس گزینه cover را انتخاب نمایید تا بتوانید کاور ریلز را تغییر دهید. همچنین می توانید کپشن و لوکیشن را نیز ویرایش نمایید.

9 ترفند ریلز

5-تغییر هشتگ و اکسپلور

اگر به بخش هشتگ و اکسپلور اینستاگرام بروید، خواهید دید که ریلزهای زیادی در بخش اکسپلور وجود دارد. همچنی در بخش هشتگ ها نیز  در تاپ هشتگ، recent hashtag  و همچنین در بخش ریلز هم در هستند. به عبارت دیگر از اینجا می توانید متوجه میزان اهمیت بالای ریلز برای اینستاگرام شوید. بنابراین به دنبال یادگیری درست گذاشتن ریلز باشید و از متوسل شدن به تفکراتی همچون “نمی خواهم ریلز بگذارم” و یا “می خواهم به عقب برگردم و این آپدیت جدید را نداشته باشم” بپرهیزید.

6-آمار ریلز

آمار ریلز یک دیگر از ترفندهای ریلز اینستاگرام است که می توانید از طریق باز کردن ریلز، و انتخاب گزینه insight در زیر همان ریلز ببینید. از این طریق می توانید آمار بازدید، لایک، کامنت و ذخیره سازی آن را به شما نمایش می دهد. همچنین میزان ریچ را نیز به شما نمایش می دهد اما خبری از سایر موارد نیست. این احتمال وجود دارد که با آپدیت های بعدی این بخش تکمیل تر شود.

9 ترفند ریلز

علاوه بر این در بخش insight اصلی پیج نیز بخش ریلز وجود دارد و شما می توانید آمار ریلز را از آن بخش نیز ببینید. می توانید ببینید که کدام ریلز شما سیو و یا اشتراک گذاری بیشتری داشته است.

7-ساخت کلیپ چالشی

ازدیگر ترفندهای جذاب ریلز ساخت کلیپ چالشی است. برخی از ریلزهایی که می بینید، گزینه use template دارد. اگر روی این گزینه بزنید، می توانید با استفاده از تمپلیتی که دارد، یک کلیپ چالشی بسازید. به عنوان مثال با انتخاب یک تمپلیت می توانید با استفاده از گزینه Add medie تعدادی عکس و یا ویدیو را از گالری گوشی خود انتخاب کنید. و فقط کافیست روی گزینه Next بزنید و با کپشن نویسی و گذاشتن یک کاور، یک ریلز را در چند ثانیه ایجاد کنید.

9 ترفند ریلز

8-استفاده از استیکرهای تعاملی

قابلیت جذاب دیگر ریلز استفاده از استیکرهای استوری و نیز فیلترهای استوری در ریلز است. در ریلز می توانید از تمام قابلیت های استوری از جمله استیکرهای تعاملی که شامل سه استیکر ایموجی استیکر، کوئیز و نظرسنجی می باشد، قلم استوری، و همچنین فیلترهای استوری استفاده نمایید.

9 ترفند ریلز

9-ریمیکس روی ریلز

یک قابلیت جذاب ریلز ریمیکس است. یعنی شما می توانید روی سه نقططه در بالای یک ریلز بزنید و از آنجا گزینه ریمیکس  را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که اگر کاربر remix را Turn off کرده باشد شما نمیتوانید اینکار را انجام دهید.

ریمیکس برای مواقعی که بخواهید به یک ریلز واکنشی نشان دهید بسیار کاربرد دارد. اگر روی ویدیوهای پرطرفدار اینکار را انجام دهید، قطعا ریلز شما نیز بازدید خوبی دریافت خواهد نمود.

9 ترفند ریلز

 

10-بازگردانی ریلز به صفحه اصلی

زمانی که شما یک ریلز منتشر می کنید می توانید آن را از نمایش در صفحه اصلی حذف کنید و فقط در بخش Reel نمایش داده شود. اگر بخواهید مجددا به حالت مایش در صفحه اصلی باز گردانید، مسیر مستقیمی وجود ندارد. اما ترفندی برای اینکار وجود دارد.

ترفندهای ریلز اینستاگرام

برای اینکار روی سه نقطه در بالای Reel بزنید و گزینه Delete را انتخاب کنید تا Reel حذف شود. سپس در صفحه پروفایل روی سهخط بالا بزنید و گزینه your activity را انتخاب نمایید.  سپس گزینه Recently Deleted را انتخاب نمایید.. از بخش Reel همان ویدیویی که حذف کرده بودید را باز کنید و از بخش سه نقطه روی Restore بزنید تا Reel شما بازیابی شود. در این صورت در صفحه اصلی نمایش داده می شود.

11-دانلود ریلز بدون ابزار جانبی

یکی دیگر از ترفندهای ریلز اینستاگرام دانلود ریلز بدون استفاده از ابزار جانبی است. شاید برای شما پیش آمده باشد که یک ریلزی را در اکسلور دیده اید و بخواهید آن را دانلود کنید. برای اینکه بتوانید یک ریلز را دانلود کنید، کافیست آن را Add to story کنید. در این حالت از روی سه نقطه بالا گزینه Save را انتخاب کنید تا ریلز دلخواه در گوشی شما ذخیره شود. فقط به خاطر داشته باشید که این ترفند برای ریلزهای 15 ثانیه ای قابل اجراست.

ترفندهای ریلز اینستاگرام

دیدگاه ها
اولین دیدگاه را شما بنویسید | ثبت دیدگاه