مجوز نشر برخط چیست؟

در دنیای سراسر دیجیتالی امروز ؛ صدها سایت مختلف در حال ارائه خدمت به کاربران خود هستند. در کنار این سایت ها افرادی پیدا می شود که به قصد سو استفاده به هر نحوی اقدام به طراحی و ایجاد سایت هایی می زنند که با استعانت از روش های نوین اطلاعات مالی یا شخصی افراد را مورد تعرض قرار دهند. در چنین فضایی وجود یک نهاد نظارتی برای حسن انجام کار و اعتبار بخشی هر سامانه و سایتی دور از انتظار نیست. به همین دلیل با تدابیر وزارت محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرکزی با نام مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال راه اندازی شده است که اهم وظیفه آن بررسی درخواست کاربران تایید شده و نشر انواع مجوز می باشد. سامانه ساماندهی یکی از مراکز زیر مجموعه این مرکز می باشد. از طرفی وزارت صنایع و معادن با راه اندازی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وظیفه نظارت و صحت کسب و کارهای آنلاین را بر عهده دارد.

در مجموع می بایست برای راه اندازی یک سایت معتبر که انواع خدمات آنلاین را ارائه می دهد مجموعه و سایت دارای ۳ مجوز باشد.

 1. مجوز نشر بر خط
 2. لوگوی هوشمند طلایی ساماندهی
 3. نماد اعتماد

 

ما در فاپول مفتخریم به دریافت مجوز نشر بر خط به شماره پرونده ۴۰۳۲ به تاریخ صدور ۳ خرداد ۱۳۹۶ و تاریخ اعتبار ۵ ساله

این مجوز به فاپول این قدرت را میدهد که بتواند از ناشران و کاربران خود حمایت همه جانبه و پرقدرتی داشته باشد. با دریافت این مجوز، کاربران فاپول با خیالی راحت و آسوده می توانند اقدام به نشر و فروش فایل ها بنمایند. چرا که در این سایت کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به ناشر فایل است و هر گونه کپی برداری غیر مجاز از آن به هر نحو در سایت ها یا شبکه های اجتماعی توسط مدیریت فاپول از طرف ناشر فایل منجر به بررسی و شکایت خواهد شد.

 

در ادامه به انواع فعالیت فرهنگی دیجیتال اشاره میکنیم:

 • نشر دیجیتال مبتنی بر حامل

تصدی قراردادن اطلاعات و محتوای دیداری، شنیداری، نوشتاری و یا ترکیبی از آن­ها در قالب دیجیتالدارای مجوز انتشار از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در موضوعات مختلف در معرض عرضه از طریق حاملهای دیجیتال نظیر الواح فشرده .

 • نشر بر خط

تصدی قراردادن محتوای دیجیتال دیداری، شنیداری، نوشتاری و یا ترکیبی از آن­ها در معرض دسترس عمـوماز طریق شبکه گسترده جهانی و شبکه ملی اطلاعات دارای مجوز انتشار از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی.

 • تصدی رسانه برخط پیامده

تصدی قراردادن محتوای دیجیتال دیداری، شنیداری، نوشتاری و یا ترکیبی از آن­ها در معرض دسترس عمـوماز طریق سامانه پیامک انبوه دارای مجوز انتشار از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی.

 • تصدی رسانه بر خط از طریق تلفن هوشمند مخابرات

تصدی قراردادن محتوای دیجیتال دیداری، شنیداری، نوشتاری و یا ترکیبی از آن­ها در معرض دسترس عمـوماز طریق شبکه تلفنی دارای مجوز انتشار از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی.

 • تصدی رسانه کاربر محور

راه اندازی رسانه کاربر محور از قبیل شبکه های اجتماعی؛ سرویس دهندگان وب لاگ، سامانه های پیام رسان تلفن همراه، سامانه های اشتراک صدا و تصویر و …

 • تکثیر حامل های دیجیتال محدود 

تکثیر CD و DVD با دستگاهای داپلیکیتور

 • تکثیر حامل های دیجیتال کارخانه ای

تکثیر CD و DVD  و… با استمپر

توجه توجه : متقاضیان “حقیقی ” فعالیت فرهنگی دیجیتال فقط امکان ثبت درخواست مجوز نشر بر حامل ( آثار متعلق به خود متقاضی) و نشر بر خط  و تکثیر حامل های دیجیتال محدود ( در صورت داشتن پروانه کسب) را دارند و بقیه مجوز ها فقط به متقاضی”حقوقی ” اعطا می گردد.

+ برای دریافت مجوز نشر برخط اینجا کلیک کنید.

+ برای دریافت لوگوی هوشمند طلایی ساماندهی اینجا کلیک کنید.

+ برای دریافت نماد اعتماد اینجا کلیک کنید.

2 نظرات
 1. باسلام آیا فایلهایی که کاربران برای فروش میگدارند هم باید مجوز داشته باشند و یا شما این مجوز را برایشان میگیرید

پاسخ جدیدی بنویسید

فاپول
بازیابی رمز