تحقیق و پژوهش، اختلالات خلقی، اضطرابی، تفکر و روانی در روانشناسی

6,000 تومان

10 بازدید   - خرید موفق
افزودن به علاقه مندی هاAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
خرید محصول توسط کلیه کارت های شتاب امکان پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار خواهد گرفت. همچنین یک نسخه از فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
پشتیبانی این محصول به صورت مادام العمر بر عهده ناشر می باشد. چنانچه بعد از خرید نیاز به راهنمایی و یا مشکلی در خصوص فایل داشتید از طریق ارسال تیکت در فروشگاه ناشر، مراتب را ارسال فرمایید.

توضیحات محصول

این تحقیق در مورداختلالات خلقی، اضطرابی، تفکر  و روانی در روانشناسی در ۱۲۰ صفحه در قالب ورد و قابل ویرایش و شامل مقدمه،اختلالات خلقی، اضطرابی، انواع اختلالات تفکر و راه های درمان آنها,اختلالات تفکر, اختلال تفکر در بیماران روانی,اختلال در فرم وجریان تفکر,پرش افکار,ذهن خوانی, شایع ترین تفکر  و روانی در روانشناسی،علل اختلالات دوقطبی،روشهای درمانی روانشناسی،بیماری های روانی،اختلال افسرده خویی،اختلال وسواس فکری یا عملی،درمان وسواس،اختلال افسردگی،اختلال وسواس،افکار وسواسی، و…و منابع می باشد.

همچنین بررسی میشود:

فهرست

مقدمه۹

ذهن‌خوانی؛ شایع‌ترین اختلال تفکر۱۵

وسواس؛ مزاحم‌ترین اختلال تفکر۱۶

هذیان؛ شدیدترین اختلال تفکر۱۶

گسستگی یا بی ربط گویی.. ۱۷

افسانه بافی.. ۱۹

اختلال اضطراب بیماری.. ۴۸

علت اختلال اضطراب بیماری.. ۵۰

نظریه فروید : ۵۰

رفتارگرایی: ۵۱

شناخت گرایان: ۵۱

سوگیری های شناختی: ۵۱

فاجعه امیز کردن.. ۵۲

نظریه براون: ۵۲

عوامل اجتماعی فرهنگی: ۵۲

عوامل بیولوژیک: ۵۲

انواع اختلال دو قطبی.. ۵۴

اختلال خلق ادواری (Cyclothymia) ۵۴

علل اختلالات دوقطبی.. ۵۴

علایم اختلالات دو قطبی.. ۵۵

روشهای درمانی روانشناسی.. ۶۳

مراقبت از کودکان.. ۶۸

بیماری های روانی از نظر شدت و ضعف به ۲ گروه: ۶۸

سایکوز چیست؟۷۳

اختلال افسردگی اساسی.. ۷۵

علل زیست شناختی.. ۷۷

علل روانی اجتماعی.. ۷۸

همه گیری شناسی اختلال افسرده خویی.. ۷۸

نظام حسی.. ۸۲

وضعیت ظاهری.. ۸۲

ملاک‌های DSM-IV-TR در مورد افسردگی اساسی.. ۸۲

خصوصیات مرتبط با سن.. ۸۴

خصوصیات پیوسته۸۴

راه‌های غلبه بر افسردگی.. ۸۷

انواع۸۷

اختلال وسواس فکری یا عملی.. ۸۸

ملاک‌های تشخیصی.. ۸۸

وسواس…. ۸۹

وسواس عملی.. ۸۹

بیماری‌زایی.. ۹۰

تأثیرات وسواس (OCD) بر روی زندگی فرد مبتلا.. ۹۰

روان‌کاوی.. ۹۰

همه‌گیری.. ۹۰

درمان وسواس…. ۹۱

تومور آدرنال.. ۱۱۰

ام‌اس…. ۱۱۰

تشخیص افتراقی.. ۱۱۱

اختلال افسردگی.. ۱۱۵

علایم افسردگی عبارتند از: ۱۱۵

اختلافات خانوادگی.. ۱۱۷

اختلال وسواس…. ۱۲۱

یکی از این وسواس ها اختلال اجباری میباشد: ۱۲۲

اشکال مختلف وسواس – جبری.. ۱۲۲

آداب تکرار و اجبارهای شمارش…. ۱۲۳

کندی اجبار گونه۱۲۳

آداب صرفه جوئی و اندوختن.. ۱۲۳

اقدامات کمکی جهت  وسواس…. ۱۲۳

تقویت جسمانی.. ۱۲۳

عدم اعتقاد به افکار وسواسی.. ۱۲۳

آوردن افکار وسواسی به ذهن از روی عمد۱۲۳

رها کردن یکباره وسواس…. ۱۲۴

منابع.. ۱۲۴

 

مقدمه
اختلالات خلقی یک دسته از مشکلات روحی و روانی هستند و متخصصین از این اصطلاح برای توصیف انواع افسردگی و اختلالات قطبی استفاده می‌کنند. کودکان، نوجوانان و افراد بزرگسال همگی ممکن است به اختلالات خلفی دچار شوند. البته تشخیص اختلالات خلقی در کودکان و نوجوانان مشکل‌تر است چرا که آنها نمی توانند به خوبی احساس خود را بیان کنند. انجام روان درمانی، مصرف  داروهای ضدافسردگی، دریافت مشاوره و به کارگیری روش‌های مراقبت از خود، می‌توانند به درمان اختلالات خلقی کمک کنند.
اختلالات خلقی مختلف به لحاظ شدت و مدت زمان بروز علائم با یکدیگر متفاوت هستند. در برخی موارد افسردگی خفیفی که حداقل دو هفته به طول انجامیده است، می‌تواند در صورا عدم درمان اقدام مناسب به افسردگس شدید و اساسی تبدیل شود. تمامی بیماری‌ها دارای دو بعد روانی و فیزیکی هستند. این خود بیمار است که برای درمان خود به پزشک مراجعه می‌کند و نه خود بیماری، پس فرآیند تشخیص بیماری، چگونگی حس کردن نشانه‌های بیماری و نحوه‌ی توصیف علائم همگی جنبه‌ی روانی و احساسی دارند. اگر ما رویکردی “زیستی-روانی-اجتماعی” نسبت به بیماری‌ها داشته باشیم و همیشه (نه فقط جنبه‌ی فیزیکی بلکه) تمامی جنبه‌های زیستی، روحی و روانی و اجتماعی زندگی خود را بسنجیم، در آن صورت احتمال آنکه بیماری‌های روحی و روانی خود را نادیده بگیریم کمتر است. با توجه به تمامی این جوانب ما می‌توانیم متوجه بسیاری از مشکلات فیزیکی و مشکلات روحی و روانی ناشی شده از مشکلات فیزیکی شویم
تظاهرات بالینی تمام بیماریها ٬چه بیماریهای روانی وچه امراض داخلی ٬حاصل واکنشهای پیچیده عوامل بیولوژیک ٬اجتماعی ـفرهنگی وروانی است . در مورد بیماریهای روانی جنبه زیستی ـ روانی ـ اجتماعی تظاهرات بالینی آشکارتر است .هر چند که ممکن است نقش این عوامل از فردی به فردی دیگر ودرهرشخصی از زمانی به زمان دیگر کاملا متفاوت باشد .
از نظر روانپزشکی تطابق به عوامل زیستی ٬ روانی ٬ و اجتماعی مفهوم کلی بهنجار بودن را مشخص می سازد و ناتوانی تطابق به صورت اختلال در افکار ٬ احساسات واعمال ظاهر می گردد.ما در این قسمت به اختلالات تفکر می پردازیم .اختلال تفکر، اغلب در آسیب‌های مغزی و سایکوز‌ها مشاهده می‌شود، اما ممکن است علائمی همچون پرش افکار در بیماران مانیک نیز مشاهده شود اختلال در تفکر، معمولا از طریق اختلالاتی که در تکلم یا نوشتن نمودار می‌شود، تشخیص داده می‌شود. تفکر، جریان هدفدار عقاید، نمادها و تداعی‌ها که در مقابل یک مساله یا کار شروع شده و به نتیجه‌‌ای واقع‌گرایانه منتج می‌شود. توالی منطقی این جریان حاکی از طبیعی بودن تفکر است. انحراف‌‌های گاه به گاه از منطق که لغزش‌های فرویدی نیز خوانده می‌شود، جزئی از تفکر نرمال خوانده می‌شود اختلال در تفکر به سه بخش تقسیم می‌شود که عبارتند از:
یک. اختلال کلی در فرم یا فرآیند تفکر که شامل اختلالات زیر است:
الف. اختلال روانی: سندرم رفتاری یا روانی با اهمیت بالینی، همراه با ناراحتی یا ناتوانی که واکنش قابل انتظار در مقابل حادثه‌ای خاص نباشد.

دیدگاهها

0.0
0
0
0
0
0

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “تحقیق و پژوهش، اختلالات خلقی، اضطرابی، تفکر و روانی در روانشناسی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اطلاعات فروشنده

این فایل با شناسه انحصاری 15682 در پایگاه رسمی فروش فایل فاپول ثبت شده است. کلیه حقوق مادی و معنوی با استناد به مجوز نشر بر خط فاپول به شماره 4032 نزد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ناشر محفوظ می باشد و هر گونه کپی برداری و یا بازنشر آن به هر نحو ، پیگرد قانونی و شکایت رسمی فاپول را به عنوان نماینده ناشر در پی خواهد داشت.

تحقیق و پژوهش، اختلالات خلقی، اضطرابی، تفکر  و روانی در روانشناسی
تحقیق و پژوهش، اختلالات خلقی، اضطرابی، تفکر و روانی در روانشناسی

6,000 تومان

6,000 تومان

10 بازدید   - خرید موفق
افزودن به علاقه مندی هاAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
همکاری در فروش

فاپول
بازیابی رمز