مفاهیم شبکه و روترهای سیسکو به زبان ساده

در دنیای امروز دیگر روترها فقط Routing نمی کنند ، سوئیچ ها تنها به Switching محدود نمی شوند و Firewall تنها کار یک فایروال را انجام نمی دهد ، محصولات به همگرایی و چند منظوره بودن روی آورده اند و سرویس های مکمل ارائه می دهند . دیگر آن زمان نیست که از یک Linux با Route یک روتر بسازیم ، Performance و کارایی حرف اول را می زند و Multicast و IPV6 اجزایی مهمی در Feature-Set محصولات هستند.

در این پروژه اهمیت استفاده از مسیریابی ، شبیه سازهای شبکه و توجیه استفاده از آن در طراحی شبکه بررسی و به کمک آن مدلی از شبکه پیاده سازی می شود و با اعمال الگوریتم های مسیریابی مختلف ، راه بهینه برای رسیدن به حداکثر توان عملیاتی و پهنای باند مشخص می گردد و خواهیم دید که با تنظیمات مناسب الگوریتم های مسیربابی و مسیریابی مجدد ، در مواقع بروز بحران و خطا در شبکه  ، می توان به طور خودکار شبکه را به وضعیت پایدار دیگری برد.

 


این فایل با شناسه انحصاری 13636 در پایگاه رسمی فروش فایل فاپول ثبت شده است. کلیه حقوق مادی و معنوی با استناد به مجوز نشر بر خط فاپول به شماره 4032 نزد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ناشر محفوظ می باشد و هر گونه کپی برداری و یا بازنشر آن به هر نحو ، پیگرد قانونی و شکایت رسمی فاپول را به عنوان نماینده ناشر در پی خواهد داشت.

دیدگاه

  • cn-tika

    سلام. این فایل ۱۳۰ صفحه ای در مورد مفاهیم اولیه شبکه و پیکربندی روترهای سیسکو است. تو این فایل چگونگی اعمال پروتکل های مسیریابی مانند ospf و … قرار داره. ب همراه کامندهای مربوطه ب هر پروتکل و در نهایت شبیه سازی پروتکل ospf یک شبکه متوسط توسط نرم افزار gns3.

  • مریم نوباوه

    سلام میشه بفرمایید دقیقا محتویات این فایل شامل چی میشه؟ و اینکه چی رو میخواید آموزش بدید؟ ممنون