کسبه پلاسکو وام نمی‌خواهند

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از صدا و سیما، وی افزود: قرار شد این دبیرخانه در هماهنگی با اتاق اصناف ایران به کسبه ساختمان پلاسکو که معرفی نامه اتاق اصناف را همراه داشته باشند وام ۳۰۰ میلیون تومانی اعطا کند.

دبیرکل کانون بانک های خصوصی کشور افزود: بانک تجارت به عاملیت همه بانک های خصوصی و دولتی قرار است این تسهیلات را در اختیار صاحبان صنف پلاسکو قرار دهد اما تا امروز هیچ یک از این کسبه درخواست و یا شکایتی در این باره نداده اند.

جمشیدی با بیان اینکه دریافت این تسهیلات نیاز به بوروکراسی و کاغذ بازی خاصی ندارد گفت: فقط کافیست معرفی نامه اتاق اصناف و تاییدیه استقرار در محل جدید را بیاورند تا بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند.

وی در پاسخ به این سوال که گفته می شود به دلیل سود ۱۸ درصدی این تسهیلات اصناف پلاسکو تمایلی به دریافت آن ندارند گفت: سازمان برنامه و بودجه به طور شفاهی قبول کرده که ۹ درصد این سود را بپردازد و البته هنوز به طور کتبی ابلاغ نشده است.

دبیرکل کانون بانک های خصوصی کشور افزود: اگر این اصناف به بانک مراجعه کنند تا دریافت دستور کتبی قرارداد ۱۸ درصدی بسته می شود تا اگر سازمان برنامه و بودجه به تعهد خود عمل کرد سود ۹ درصدی بپردازند و الا اگر این سازمان برخلاف وعده اش عمل کرد همه سود ۱۸ درصد بر عهده خود کسبه خواهد بود.

اولین دیدگاه را ثبت کنید

پاسخ جدیدی بنویسید

فاپول
بازیابی رمز