کاهش سود در پی رسوایی اقتصاد سوخت

سود عملیاتی این خودروساز ژاپنی در سه ماهه منتهی به ۳۱ دسامبر به ۸.۴ میلیارد ین (۷۲ میلیون دلار) در مقایسه با ۴۳.۶ میلیارد ین (۳۷۳.۵ میلیون دلار) در مدت مشابه سال گذشته کاهش یافت.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، کوجی ایکیا، نایب رییس اجرایی و مدیر مالی میتسوبیشی گفت: عایدی خالص این شرکت در مدت مذکور ۷۴ درصد کاهش یافت و به ۶.۳ میلیارد ین (۵۴ میلیون دلار) رسید.

درآمد این شرکت در پی کاهش ۱۱ درصدی فروش جهانی به ۲۳۷ هزار خودرو در سه ماهه پایانی سال میلادی گذشته، ۱۹ درصد کاهش یافت و به ۴۷۶.۹ میلیارد ین (۴.۰۹ میلیارد دلار) رسید.

سود عملیاتی خالص میتسوبیشی به دلیل کاهش فروش در همه بازارهای این شرکت بجز ژاپن، کاهش یافت. نوسان نرخ مبادلات ارزی ۲۶.۲ میلیارد ین (۲۲۴.۵ میلیون دلار) به سود عملیاتی این شرکت ضرر زد.

میتسوبیشی همچنین ۷.۶ میلیارد ین (۶۵.۱ میلیون دلار) ضرر و زیان در مدت مذکور برای پوشش هزینه‌های مربوط به دستکاری اطلاعات اقتصاد سوخت خودروهایی که در بازار ژاپن به فروش رسانده بود، متحمل شد.

بر اساس گزارش اتوموتیو نیوز، این خودروساز سال گذشته اقرار کرد در برآورد اقتصاد سوخت مدلهای متعددی که در ژاپن فروخته است، تقلب کرده است. این رسوایی زمینه را برای خرید ۳۴ درصد سهم میتسوبیشی از سوی نیسان موتور فراهم کرد.

اولین دیدگاه را ثبت کنید

پاسخ جدیدی بنویسید

فاپول
بازیابی رمز