موبایل خانواده‌ها را کنار هم نگه می‌دارد نه دور از هم!

احتمالا خیلی از شما هم این تجربه را داشته‌اید که وقتی با خانواده بیرون می‌روید یا دورهم جمع می‌شوید همه به‌جای حرف زده باهم سرشان توی گوشی یا تبلتشان است. بعضی‌ها حتی معتقدند موبایل باعث مرگ مکالمات خانواده سر میز شام می‌شود.

در پژوهشی که به‌وسیله‌ی موسسه T-Mobile به‌تازگی انجام شده است یافته‌ها مخالف تفکر پیشین است. بر اساس این پژوهش میدانی، محققان دریافتند که موبایل افراد خانواده را دور هم جمع می‌کند. ۷۰ درصد والدین در این نظرسنجی گفته بودند که تکنولوژی آن‌ها را به فرزندانشان نزدیک‌تر کرده است. این ارتباط با ایمیل، پیامک، تماس صوتی و شبکه‌های اجتماعی همه در بهبود ارتباط نقش داشته‌اند.

۴۸ درصد والدین گفتند که از صحبت با هم در گروه‌های خانوادگی لذت می‌برند. ۴۵ درصد گفتند که از فیسبوک بیشتر از سایر شبکه‌های اجتماعی برای رابطه با کودکانشان استفاده می‌کنند. در مقابل ۲۳ درصد پدر و مادرها گفتند که بیشتر از اسنپچت و ۲۲درصد از اینستاگرام استفاده می‌کنند. البته ما می‌دانیم که این دو شبکه‌ی اجتماعی با فیسبوک تفاوت زیادی دارند.

اگر بخواهیم عادلانه قضاوت کنیم باید بگوییم این‌که T-Mobile مسئولیت این پژوهش را به عهده داشته می‌تواند بر نتایج مؤثر باشد. با این حال نتیجه‌ی این پژوهش جالب توجه است.

این روزها تقریبا اکثر ما در یکی دو گروه خانوادگی در تلگرام عضو هستیم. احتمالا اعضای خانواده را در اینستاگرام دنبال می‌کنیم. تماس صوتی و تصویری برای ارتباط با پدر و مادرها هم کار خیلی ها را راحت‌تر کرده است. با این حال ممکن است بچه ها و حتی والدین در خانه، بیشتر وقتشان را صرف استفاده از موبایل و تبلت کنند.شما چطور فکر می‌کنید؟

آیا تکنولوژی، شبکه‌های اجتماعی و موبایل‌ها شما را از خانواده دور کرده یا ارتباط را نزدیک‌تر کرده است؟

منبع: Ubergizmo

برچسب ها:

اولین دیدگاه را ثبت کنید

پاسخ جدیدی بنویسید

فاپول
بازیابی رمز