قیمت طلا باز هم افزایش خواهد داشت

بر اساس این گزارش میانگین قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی در سال ۲۰۱۶ میلادی به ۱۲۵۱ دلار رسیده بود. قیمت طلا در روزهای اخیر بار دیگر وارد کانال ۱۲۰۰ دلاری شده است. برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که قیمت طلا در شرایط کنونی در محدوده ۱۱۸۰ تا ۱۲۲۰ دلاری گرفتار شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از سایت طلا، انجمن طلای لندن افزود: سال ۲۰۱۷ واقعا دوران غیرقابل پیش بینی برای بازارهای بین المللی خواهد بود چرا که نااطمینانی ژئوپلیتیک زیادی در سطح بین المللی وحود دارد.

سیاست های جنجالی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و انتخابات سرنوشت ساز در آلمان فرانسه و هلند می تواند کاملا مهم و تاثیرگذار باشد. از سوی دیگر احتمال تشدید تنش در روابط چین و آمریکا وحود دارد.

البته تقویت ارزش دلار و افزایش نرخ بهره فدرال رزرو نیز از سوی دیگر می تواند بر قیمت طلا فشار زیادی وارد کند.

انجمن طلای لندن افزود: میانگین قیمت هر اونس نقره نیز امسال به ۱۷٫۷۷ دلار خواهد رسید. نااطمینانی های ژئوپلیتیک از یک سو و افزایش تقاضای صنعتی به خصوص در چین تاثیر زیادی بر افزایش قیمت جهانی نقره خواهد داشت.

جونی توز تحلیلگر ارشد موسسه یو بی اس که موفق ترین پیش بینی کننده قیمت طلا در انجمن طلای لندن در سال گذشته بوده است، پیش بینی کرد که قیمت طلا امسال به طور میانگین به ۱۳۵۰ دلار خواهد رسید.

وی پیش بینی کرده است که سرمایه گذاران بین المللی برای حفظ ارزش دارایی و سرمایه های خود در برابر نگرانی های سیاسی و اقتصادی و افزایش فشارهای تورمی در اقتصاد جهانی، تمایل بیشتری برای سرمایه گذاری در بازار طلا خواهند داشت.

وی نسبت به افزایش رشد اقتصادی آمریکا و تغییر سیاست های پولی فدرال رزرو نیز تردید داشته است. برنارد داه داه تحلیلگر ارشد اقتصادی نیز پیش بینی کرده است که میانگین قیمت هر اونس طلا امسال به ۱۱۰۰ دلار خواهد رسید.

فاپول
بازیابی رمز