قرارداد رنو در مرحله نهایی است/استاندارد آلایندگی خودروها سال آینده به یورو ۵ ارتقا یابد

به گزارش اقتصاد آنلاین، محمدرضا نعمت‌زاده در چهارمین همایش بین‌المللی صنعت خودرو ایران اظهار کرد: قرارداد با رنو در مرحله نهایی قرار دارد و به زودی نهایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه با هیات کره‌جنوبی صحبت کردم و صریحاً گفتم که اگر بازار ایران را می‌خواهید باید در ایران سرمایه‌گذاری کنید، خاطرنشان کرد: آنها ظاهراً دارند سر عقل می‌آیند و با کرمان‌خودرو توافقی کرده‌اند که البته ما از آن راضی نیستیم و نباید فکر کنند که اینجا فقط بازار آنها بلکه باید به سرمایه‌گذاری و تولید مشترک بپردازند.

نعمت‌زاده ادامه داد: از خودروسازان می‌خواهم نسبت به ارتقاء خدمات فروش و پس از فروش خود اقدام کنند زیرا مردم نسبت به آنچه از ما می‌بینند قضاوت می‌کنند نه آنچه که ما دوست داریم مردم بگویند.

وی افزود: زمانی که فعالیت‌ خود را آغاز کردم، انتقادات نادرستی از صنعت خودرو صورت می‌گرفت که البته صنعت خودرو مستحق این انتقادات نبود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برگزاری پنجمین همایش بین‌المللی صنعت خودرو ایران در سال آینده اظهار کرد: البته ما قرار است بازنشسته شویم و کارهایمان را هم کرده‌ایم ولی این همایش‌ها باید ادامه یابد و من نیز تا زنده هستم در این برنامه‌ها شرکت خواهم کرد.

نعمت‌زاده گفت: گزارشی را از نارضایتی مردم از خدمات پس از فروش خواندم که ۲۵ درصد آن به دلیل کمبود و نبود قطعات یدکی بود. حل این مشکلات آسان بوده و تنها به انضباط مدیریتی نیاز دارد.

وی با بیان اینکه سال آینده استاندارد آلایندگی خودروها باید به یورو ۵ ارتقاء یابد، خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته با ارتقاء استاندارد آلایندگی به یورو ۴، یک میلیون تن از میزان آلایندگی خودروها کاسته شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سال گذشته یک عده آدم مغرض کمپینی را راه انداختند که خودرو نخرید چون ایراد دارد. من این موضوع را آنقدر دنبال کردم تا آن خائنان را پیدا کردم و گزارش آن را به رئیس‌جمهوری نیز دادم.

وی تصریح کرد: موضوع این بود که آنها دیدند خودرو عامل رونق و شکوفایی اقتصاد است و قبل از انتخابات می‌خواستند این بخش را دچار مشکل کنند که البته کور خواندند و با اقدامات ما و با پرداخت تسهیلات خرید خودرو ۱۳۰ هزار دستگاه خودرو فروخته شده و توطئه آنها خنثی شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه با آلمان ها در زمینه خودروهای تحاری و سواری قرارداد می بندیم، افزود: جلسات خوبی با سوئدی ها داشتیم و وزیر سوئد امروز به بازدید یکی از سایت های خودرو رفته و کلنگ سایت جدید را زده است

اولین دیدگاه را ثبت کنید

پاسخ جدیدی بنویسید

فاپول
بازیابی رمز