قدیمی‌ترین نماد متوقف معاملاتی بانکی در آستانه دو سالگی

نماد معاملاتی بانک ایران زمین که از تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ تاکنون به دلیل آنچه « رفع مبانی عدم اظهار نظر حسابرس نسبت به صورت های مالی سال ۹۳ و ۹۴ » عنوان شده، در حالی از سوی ناظر بازار فرابورس متوقف مانده که در صورت ارایه پیش‌بینی سود هر سهم سال مالی ۹۵ بر اساس آخرین عملکرد واقعی (حسابرسی شده) و همچین ارسال اطلاعات و صورت‌های مالی ۶ ماهه حسابرسی شده منتهی به پایان شهریور ماه ۹۵ به اداره نظارت بر ناشران فرابورس نماد این ناشر بازگشایی می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس ، نماد معاملاتی بانک دی نیز که در تاریخ ۲۹ تیرماه ۹۵ به دلیل برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه و عادی بطور فوق العاده همچنان با توقف در فرابورس مواجه است، باید برای بازگشایی این نماد برای سهامداران خود ضمن ارائه اطلاعات در مورد تغییر با اهمیت عملکرد واقعی ۳ ماهه سال مالی ۹۵ نسبت به آخرین پیش بینی ارسال شده شرکت اقدام به ارایه اطلاعات و صورت‌های مالی ۶ ماهه حسابرسی نشده منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۹۵، اطلاعات و صورت‌های مالی ۶ ماهه حسابرسی شده منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۹۵ و اطلاعات و صورت‌های مالی ۹ ماهه حسابرسی نشده منتهی به تاریخ پایان آذر ماه ۹۵ را به سازمان بورس ارسال کند.

بانک گردشگری که با توقف نماد معاملاتی خود از ۲۵ مرداد ماه امسال به دلیل تعدیل سود هر سهم به موجب اعلام شرکت متوقف شده است، برای بازگشایی نماد خود باید اطلاعات پیش بینی سود هر سهم سال مالی ۹۶ (حسابرسی شده) را ارایه کند.

نماد معاملاتی بانک سرمایه نیز در حالی از سوم آبانماه ۹۵ به دلیل آنچه که «عدم ارایه اطلاعات» از سوی ناظر بازار فرابورس عنوان شده تا به امروز با توقف مواجه است که باید برای بازگشایی نماد خود اقدام‌های بیشتری برای سهامداران صورت دهد.

ارایه صورت‌های مالی سالیانه سال مالی ۹۴ (حسابرسی شده)، اطلاعات و صورت های مالی ۳ ماهه حسابرسی نشده منتهی به تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۹۵، اطلاعات و صورت های مالی ۶ ماهه حسابرسی نشده منتهی به تاریخ ۳۱ شهریور ماه ۹۵، اطلاعات و صورتهای مالی ۶ ماهه حسابرسی شده منتهی به تاریخ ۳۱ شهریورماه ۹۵ ، اطلاعات و صورت های مالی ۹ ماهه حسابرسی نشده منتهی به تاریخ ۳۰ آذر ماه ۹۵ و پیش بینی سود هر سهم سال مالی ۹۵ بر اساس آخرین عملکرد واقعی (حسابرسی شده) ، مجموعه مدارکی است که تا کنون این ناشر به فرابورس ارایه نداده است.

رفع ابهام در مورد تعدیل پیش بینی سود هر سهم سال مالی ۹۵ نیز شرط اصلی ناظر بازار فرابورس برای بازگشایی نماد معاملاتی شرکت فرآوری ذغالسنگ پرورده طبس عنوان شده که از تاریخ ۲۲ آذر ماه ۱۳۹۵ به دلیل تغییر با اهمیت در سود هر سهم سال مالی ۹۵ متوقف شده است.

در شرکت صنعتی و معدنی شمالشرق شاهرود، اما رفع ابهام درباره تعدیل پیش بینی شود هر سهم سال مالی ۹۵ به عنوان شرط بازگشایی نماد معاملاتی این ناشر عنوان شده است.

نماد معاملاتی این شرکت از تاریخ ۲۲ آذر ماه ۹۵ به دلیل تغییر با اهمیت در سود هر سهم سال مالی ۹۵ تا به امروز متوقف مانده است. نماد معاملاتی ذوب آهن اصفهان نیز که از ۲۵ دی ماه ۹۵ تا به امروز به دلیل ابهام در اطلاعات و پیش بینی سود هر سهم سال مالی ۹۵ متوقف شده در صورت رفع ابهام در مورد اطلاعات پیش بینی سود هر سهم سال مالی ۹۵ با لحاظ نمودن اثر افزایش سرمایه بازگشایی می‌شود.

نماد معاملاتی مادر تخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه نیز که از ۲۶ دی ماه ۹۵ در فرابورس به دلیل تعدیل سود هر سهم سال مالی ۹۶ متوقف شده، در صورت ارایه جزئیات اطلاعات و پیش بینی سود هر سهم سال مالی ۹۶ به همراه ارائه دلایل تعدیل به سازمان بورس بازگشایی می‌شود.

نماد معاملاتی شرکت شیر پاستورریزه پگاه گلستان نیز که در دوم بهمن ماه ۹۵ به دلیل تعدیل سود هر سهم سال مالی ۹۵ متوقف شده باید برای بازگشایی نماد خود اطلاعات مربوط به تعدیل پیش بینی سال مالی ۹۵ بر اساس آخرین عملکرد واقعی را ارایه دهد.

در نماد قاسم ایران اما که از تاریخ دوم بهمن ماه امسال به دلیل تعدیل سود هرسهم سال مالی ۹۵ متوقف شده، در صورت ارایه اطلاعات مربوط به تعدیل پیش بینی سال مالی ۹۵ بر اساس آخرین عملکرد واقعی بازگشایی می‌شود.

نماد معاملاتی پخش البرز نیز از تاریخ ۹ بهمن ماه به دلیل تعدیل سود هر سهم سال مالی ۹۵ متوقف شده که در صورت ارایه اطلاعات مربوط به تعدیل پیش بینی شال مالی ۹۵ بر اساس آخرین عملکرد واقعی متوقف خواهد شد. نماد معاملاتی مواد ویژه لیا اما از تاریخ ۵ بهمن ماه به دلیل ایهام در خصوص اطلاعات شرکت با توقف نماد معاملاتی مواجه شده که باید این ابهام ها را برای فرابورس رفع کند.

همچنین نماد پتروشیمی زاگرس به دلیل تعدیل سود هر سهم سال مالی ۹۵ در تاریخ ۱۰ بهمن ماه امسال تا به امروز متوقف مانده که برای بازگشایی نماد خود باید پیش بینی سود هر سهم سال مالی ۹۵ بر اساس آخرین عملکرد واقعی (حسابرسی شده) را به سازمان بورس ارسال کند.

در نماد فولاد آلیاژی یزد نیز از تاریخ ۱۲ بهمن ماه ۹۵ به دلیل تعدیل سود هر سهم سال مالی ۹۵ در حالی متوقف شده که در صورت ارایه اطلاعات پیش بینی سود هر سهم سال مالی ۹۵ بر اساس آخرین عملکرد واقعی بازگشایی می‌شود. آخرین نماد معاملاتی متوقف در فرابورس نیز متعلق به بیمه میهن بوده که به دلیل تعدیل سود هر سهم سال مالی ۹۵ از تاریخ ۱۲ بهمن ماه ۹۵ تا به امروز متوقف شده است.

ناشر این نماد برای بازگشایی باید اطلاعات پیش بینی تعدیل شده سود هر سهم سال مالی ۹۵ و اطلاعات و صورت های مالی ۹ ماهه حسابرسی نشده منتهی به تاریخ ۳۰ آذر ماه ۹۵ را به سازمان بورس ارسال کند.

توقف نمادها بیش از زمان متعارف به معنای نادیده گرفتن حق مالکیت سهامدار در امکان خرید و فروش و نقد شوندگی سهام بوده و هر گونه ضرری از این بابت متوجه مقصران توقف نماد است.

یکی از علائم افزایش ریسک و از دلایل عدم اقبال مردم به بازار سرمایه همین توقف‌های نامعلوم از نظر زمان است که مالک سهام امکان نقد شوندگی دارایی خود ار پیدا نمی‌کند، هر چند سازمان بورس بارها اعلام کرده که علاقه‌ای به توقف نمادها بیش از زمان متعارف ندارد و این شرکتها هستند که باید مقررات و شرایط را فراهم کنند، تا نماد معاملاتی آنها باز شود، اما به نظر می رسد با سازو کار تعیین ضرب الاجل می‌توان به شرکتها اخطار داد و یا حتی سازکار جریمه هم در نظر گرفته شود تا به موقع نسبت به فراهم کردن مقدمات گشایش نماد معاملاتی شرکت خود اقدام کنند.

اولین دیدگاه را ثبت کنید

پاسخ جدیدی بنویسید

فاپول
بازیابی رمز