دام گسترده امداد خودروهای غیرمجاز برای شهروندان

هم‌اکنون فعالیت امداد خودروهای غیرمجاز در کشور رو به افزایش است و این موضوع به گونه‌ای است که به باور بسیاری، هیچ رویه واحدی برای شناسایی و برخورد با آنها وجود ندارد و این گروه با خیالی راحت، به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، این در شرایطی است که این مجموعه‌های غیرمجاز، همچنان مشتریان را در دام سودجویی و اخذ مبالغی غیرمتعارف می‌اندازند؛ حتی گزارش‌ها حاکی از آن است که در یک مورد، حضور امداد خودروهای غیرمتفرقه، منجر به ضرب و شتم هم شده است.

استفاده از قطعات یدکی تقلبی و معیوب به جای قطعات اصلی، دریافت هزینه‌های بالا و البته در مواردی تهدید و اجبار به استفاده از خودروبرهای این امدادخودروها برای حمل خودروی معیوب به تعمیرگاه از جمله تخلفاتی است که شهروندان از تجربیات خود در برخورد با امداد خودروهای غیر مجاز، گزارش کرده‌اند.

در حال حاضر این‌گونه رفتارها در برخی از جاده‌ها بارها بارها دیده می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به محورهای تهران-قم محدوده محله حسن آباد، جاده فشم-تهران، شهریار – شهر قدس و دیگر نقاط اشاره کرد.

قطعا اولین و بزرگترین بازنده این گونه قانون‌شکنی و گردن‌کشی‌ها، امدادخواهان و در راه ماندگان هستند که طعمه این کلاه‌برداران و قانون‌شکنان در جاده‌ها می‌شوند.

البته چندی پیش، شهرام صالحی، مدیرعامل امداد خودرو ایران درباره برنامه‌ای برای حذف کلاهبرداران امداد خودرویی سخن گفته بود. وی در خصوص حضور افراد بی‌صلاحیت در موضوع امداد خودرو و انجمن‌های وابسته به آن گفته بود: این همان مشکلی است که بارها در مورد آن سخن گفته و نگرانی خود را از حضور این‌گونه افراد که تاریخچه فعالیت مناسبی هم ندارند، اعلام کردیم.

صالحی عنوان می‌کند: در حال حاضر دو ارگان رسمی شهرداری و راهداری مسوول صدور مجوز برای فعالیت امداد خودروهای شهری و برون‌شهری هستند که از ایشان درخواست کرده‌ایم که بر روی سوابق افراد درخواست‌کننده، بررسی بیشتری انجام دهند و همچنین نظارت بر فعالیت این افراد را بیشتر کنند.

صالحی با گلایه از اجرایی نشدن ضوابط صدور مجوز در برخی از مجموعه‌ها، اظهار داشت: اگر همین ضوابط نصف و نیمه رعایت شود، وضع بهتر خواهد شد، اما در حال حاضر برای اجرای همین ضوابط نیز مشکل داریم.

وی در مورد حضور خودروهای متفرقه امدادی در شهر ها و جاده‌ها نیز می‌گوید: هر خودرویی که آرم امداد و لباس آبی بر تن دارد، امداد خودرو نیست! متاسفانه آرم و علائم امداد خودرو را کپی کرده و بر روی خودرو و وسایل خود درج می کنند و با همین شگرد، اعتماد مردم را جلب و سپس موجب وارد شدن خسارت به ایشان می‌شوند.

اولین دیدگاه را ثبت کنید

پاسخ جدیدی بنویسید

فاپول
بازیابی رمز