خودروهای لوکس مشتری ندارد

به دنبال پرونده جنجالی پورشه‌ها و خودروهای بالای ٢۵٠٠ سی‌سی که برخلاف مصوبه دولت وارد کشور شده وترخیص نشدند، خبرهای بسیاری منتشر شد. برخی از خبرها از امحای این خودروها حکایت داشت. برخی‌ها گفتند این خودروها باید دوباره صادر شود. برخی دیگر هم گفتند در اختیار سازمان‌های دولتی قرار بگیرد. پیشنهادها متفاوت بود. درنهایت رای دیوان عدالت اداری به مزایده و فروش این خودروها اجرایی شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از اعتماد ، آن طور که امین دلیری می‌گوید: «بر اساس رای دیوان عدالت اداری خودروهایی که به صورت قانونی وارد کشور شده اما بعدا مشمول مصوبه خودرویی دولت شده باشند، باید ترخیص شوند. بنابراین در یک مزایده ٢٨ دستگاه پورشه عرضه شد که در نهایت تنها ٢ دستگاه به ارزش ۴/۵ میلیارد تومان به فروش رفته است. به همین دلیل بر اساس توافق صورت گرفته خودروهای قاچاق ٢۵٠٠ سی‌سی به بالا نیز باید بازصادرات شوند و خودروهای متروکه ٢۵٠٠ سی‌سی نیز که اخیرا وارد کشور شده‌اند، باید به کشور مبدا مرجوع شوند.»رییس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی در نشست خبری خود با خبرنگاران آخرین وضعیت فروش اموال امیرمنصور آریا را هم تشریح کرد. آن طور که دلیری توضیح داده: «۴١ سند از اموال آریا در اختیار دولت قرار گرفت که ١٧ پرونده ملکی به ارزش ١٠١٨ میلیارد ریال در سال ٩۴ و در سال جاری نیز ١٧ پرونده ملکی به ارزش ٢٣٩ میلیارد ریال از اموال وی به فروش رسیده است. البته رکود در کشور و بازار املاک حاکم است.

در این میان گروه فولاد از اموال امیرمنصور آریا با قیمت اولیه ۴ هزار میلیارد ریال در دست پیگیری است و هنوز تعیین تکلیف نشده چراکه قیمت سهام افت کرده که اگر با این رقم به فروش رسد، ضرر متوجه کارمندان آن خواهد شد.» دلیری در خصوص اموال مازاد بانک‌ها نیز با اشاره به تکلیف دولت برای فروش این املاک تصریح کرد: این تکلیف را وزارت اقتصاد به گردن بانک‌ها گذاشته و این کار در دست پیگیری است. او با بیان اینکه از تیرماه امسال فروش اموال قاچاق مکشوفه در بازار متوقف شده، توضیح داد: «در دولت یازدهم فروش اموال تملیکی ١۴١ درصد افزایش داشته؛ ضمن اینکه معضل قاچاق عامل تاثیرگذار در عملکرد سازمان است و وقت مدیران ارشد و میانی سازمان را به خود مشغول کرده اگرچه از تیرماه فروش اموال قاچاق متوقف شده است.»

خبر دیگر رییس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی اصلاح آیین‌نامه صادرات کالاهای قاچاق است که به گفته دلیری این آیین‌نامه به زودی اصلاح خواهد شد. به طوری که فروش اموال منقول ٢٩۵۶ میلیارد ریال بوده و فروش اموال غیرمنقول نیز به ١۴٣۴ میلیارد ریال رسیده است. در پنج ماهه اول سال جاری رشد سریع خوبی در اموال منقول و غیرمنقول داشتیم؛ به نحوی که رشد اموال منقول مناسب بوده و رقم به ۶۶٣ میلیارد ریال بوده و اموال غیرمنقول نیز ٢٣٧ میلیارد ریال بوده است که رشد کل ٩٠٠ میلیارد ریال را حکایت می‌کند. به گفته دلیری، فروش قاچاق در مردادماه متوقف شد، بنابراین در ١٠ ماهه ابتدای امسال فروش اموال منقول ١٠٨۶ میلیارد ریال و اموال غیرمنقول ٣۶٨ میلیارد ریال بوده که کاهش ۵۴/۵ درصد را رقم زده است. »

اولین دیدگاه را ثبت کنید

پاسخ جدیدی بنویسید

فاپول
بازیابی رمز