حقوق بازنشستگان در آستانه یکسان سازی

علی کاظمی با اشاره به مهم‌ترین مصوبات جلسه امروز کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ اظهار کرد: به موجب مصوبه کمیسیون، مقرر شد یک درصد از یک دوازدهم سود موسسات غیرانتقاعی و بانک‌ها که مجموعا ۲۶۵۰ میلیارد تومان می‌شود به هر استان تقریبا به طور مساوی اختصاص یابد که این مبلغ تقریبا ۹۰ میلیارد تومان برای هر استان خواهد بود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی افزود: در مصوبه دیگری مقرر شد ۱۳۰۰ میلیارد دلار برای بودجه دفاعی از محل صندوق توسعه ملی اختصاص یابد. همچنین ۲۰۰ میلیون دلار از همین محل برای دانشگاه‌ها، ۲۰۰ میلیون دلار برای اقتصاد دانش‌بنیان، ۱۰۰ میلیون دلار برای صدا و سیما و دو اعتبار ۳۰۰ میلیارد دلاری برای آب روستایی اختصاص می‌یابد.

نماینده مردم اردل و فارسان در مجلس ادامه داد: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ مقرر شد نسبت به همسان‌سازی حقوق کلیه بازنشستگان کشوری و لشکری که زیر دو میلیون تومان در ماه حقوق دریافت می‌کنند نیز اقدام شود.

کاظمی یادآور شد: در مصوبه کمیسیون تلفیق مقرر شد از محل قراردادهای نفتی سه درصد کسر و برای بخش محیط زیست در مناطق نفت‌خیز و محروم هزینه شود.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۶ همچنین از مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ خبر داد که بر اساس آن ۵۰۰ میلیارد تومان به جمعیت هلال‌احمر به نسبت ۴۰ درصد برای خرید و تامین بالگرد و تجهیزات امداد هوایی و ۶۰ درصد تملک دارایی‌های سرمایه‌ای برای نوسازی، بازسازی، خرید و احداث پایگاه‌های امداد و نجات و … اختصاص می‌یابد.

وی اضافه کرد: همچنین معادل ۲۵۰ میلیارد تومان به وزارت بهداشت اختصاص می‌یابد. در این مصوبه همچنین دولت ملزم شد که اعتبارات مورد نیاز سیاست‌های کلی علم و فناوری ابلاغی رهبری و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان منطبق بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را از محل جابه‌جایی اعتبارات مصوب ردیف‌های مندرج در قانون بودجه ۹۶ هر دستگاه تامین و به دستگاه اجرایی ذی‌ربط اختصاص دهد.

به گفته کاظمی و بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه، ۱۳۵۰ میلیارد تومان جهت پرداخت سهم دولت و تقویت صندوق بیمه محصولات کشاورزی اختصاص می‌یابد. همچنین کلیه بانک‌های کشور که به بخش کشاورزی تسهیلات پرداخت کرده‌اند موظفند بازپرداخت وام‌های اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی که دچار خسارت خشکسالی، سرمازدگی، آفات، بیماری، حوادث غیر مترقبه یا آتش‌سوزی غیرعمدی شده‌اند را با تایید کارگروهی متشکل از نمایندگان جهاد کشاورزی، بانک، صندوق بیمه کشاورزی و فرمانداری مشروط به تامین بار مالی اضافی به مدت سه سال امهال کنند.

اولین دیدگاه را ثبت کنید

      پاسخ جدیدی بنویسید

      فاپول
      بازیابی رمز