تصویب ۳۰۰ میلیون دلار اعتبار برای فاز دوم آبرسانی روستایی

«رحیم میدانی» اظهار داشت: آبرسانی روستایی که تا سال ۹۲ ردیف اجرایی در بودجه نداشت، با پیگیری های مجدانه شخص وزیر در بودجه سال ۹۳ برای اولین بار، ردیف اجرایی گرفت و در این سال ۲۰۰ میلیارد تومان برای طرح‌های آبرسانی روستایی تخصیص اعتبار شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، وی افزود: در سال ۹۴ این رقم به ۴۰۰ میلیارد تومان رسید و در سال ۹۵ علاوه بر تکرار این ردیف بودجه، ۵۰۰ میلیون دلار برای اجرای طرح‌های اولویت دار آبرسانی روستایی از صندوق توسعه ملی تصویب شد.

معاون وزیر نیرو با بیان اینکه “این ۵۰۰ میلیون دلار به صورت ۱۵۰۰ میلیارد تومان بودجه ریالی در پایان سال ۹۴ به حساب وزارت نیرو واریز شد”، گفت: خوشبختانه تمامی مسئولان در رده های مختلف قانون‌گذاری و اجرایی به لزوم اجرای طرح‌های آبرسانی روستایی واقف هستند و تخصیص اعتبار ۵۰۰ میلیون دلاری از صندوق توسعه ملی برای حذف آبرسانی با تانکر و تأمین مناسب آب شرب روستاییان عزیز، از همین عزم ملی نشأت می گیرد.

وی ادامه داد: در لایحه بودجه سال ۹۶ میزان اعتبار بودجه‌ای آبرسانی روستایی به ۱۲۰۰ میلیارد تومان رسیده که امیدواریم همین رقم مورد تصویب نهایی قرار گیرد.

میدانی از تخصیص مرحله دوم اعتبارات از صندوق توسعه ملی در کنار بودجه ۱۲۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های آبرسانی روستایی خبر داد و گفت: به دنبال این بودیم که ۵۰۰ میلیون دلار دیگر از صندوق توسعه ملی برای این طرح‌ها تخصیص یابد که ۳۰۰ میلیون دلار تصویب شده و مورد تأیید کمیسیون تلفیق مجلس قرار گرفته است که امیدواریم این رقم مورد تصویب نهایی قرار کرفته و پرداخت شود.

اولین دیدگاه را ثبت کنید

پاسخ جدیدی بنویسید

فاپول
بازیابی رمز