تصمیم ترامپ بی تاثیر بر بازار طلای ایران/ اونس جهانی ۱۳ دلار گران شد

به گزارش اقتصاد آنلاین، چند روزی است که از امضای نامه رئیس جمهور آمریکا مبنی بر محدودیت ورود مسلمان های چند کشور به آمریکا، از جمله ایران می گذرد. این در حالی است که با گذشت یکسال از امضای توافق برجام حساسیت بخش های اقتصادی کشور نسبت به این موضوع زیاد است. چرا که بخش های فعال اقتصادی تمایل دارند در دوران پسابرجام روابط اقتصادی مناسبی با کشورهای دیگر دنیا برقرار کنند.

رئیس اتحادیه صنف طلافروشان در خصوص تغییرات بازار طلا، بعد از دستور جدید دونالد ترامپ به اقتصاد آنلاین گفت: بازار طلا در این خصوص تاکنون واکنشی نداشته است و وضعیت بازار متعادل است.

وی افزود: تصمیم رئیس جمهور آمریکا بیشتر بر بخش های داخلی این کشور تاثیر دارد و به نظر نمی رسد که بازار ایران تحت تاثیر این موضوع قرار گیرد.

کشتی آرای در خصوص جدیدترین قیمت های طلا و مسکوکات در بازار صبح سه شنبه گفت: امروز صبح هر اونس طلا در بازار جهانی با ۱۲۰۴ دلار قیمت مورد معامله قرار گرفت که از افزایش ۱۳ دلاری برخوردار بود. در بازارهای ایران هم قیمت تمام سکه با یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان معامله می شد و تمام سکه طرح جدید با ۳۰ هزار تومان قیمت بیشتر در حدود یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان توسط طلافروشی ها قیمت گذاری و به فروش رسید.

وی افزود: قیمت های نیم سکه هم در بازار ۶۱۰ هزارتومان گزارش شده است. ربع سکه ۳۲۵ هزار تومان است. سکه یک گرمی با رقم ۲۰۷ هزار تومان معامله می شود. همچنین هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۱۱۳ هزار تومان و ۵۰۰ تومان قیمت گذاری شده است.

اولین دیدگاه را ثبت کنید

پاسخ جدیدی بنویسید

فاپول
بازیابی رمز