بازگشایی نماد معاملاتی بانک تجارت در ساعت ۱۲ امروز / جزییات بازگشایی نماد معاملاتی بانک صادرات

به گزارش خبرنگار اقتصاد آنلاین ؛ مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس از بازگشایی نماد معاملاتی بانک تجارت در جریان معاملات امروز چهارشنبه خبر داد و گفت: با توجه به ارائه اطلاعیه شفاف سازی در خصوص آخرین وضعیت بانک تجارت، نماد معاملاتی سهام این ناشر امروز در حوالی ساعت ۱۲ ظهر بدون محدودیت نوسان قیمت و با استفاده از مکانیزم حراج تک قیمتی آماده انجام معامله می شود.

محسن خدابخش با بیان اینکه هنوز هیچ زمان مشخصی برای بازگشایی نماد معاملاتی بانک صادرات تعیین نشده است ، گفت: نماد معاملاتی این بانک به دلیل عدم ارایه اطلاعات و گزارش های مالی مورد درخواست سازمان بورس همچنان متوقف بوده و به نظر می رسد گشایش این نماد در هفته آینده هم صورت نگیرد.

مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس عدم دخالت در مکانیزم عرضه و تقاضا و تداوم روند متعادل معاملات را هدف اصلی ناظر بازار عنوان کرد و افزود: اینکه عده ای بخواهند بر روی برخی سهام ها بازی کنند از سوی ناظران بازار سهام عملکرد آنها رصد می شود و اجازه شکل گیری قیمت های حبابی همسو با رفتار های سفته بازانه در بازار داده نمی شود.

وی افزود: آندسته از ناشرانی که بدون انتشار گزارش های با اهمیت نظاره گر روند های پر شائبه بر روی سهام خود هستند باید شفافیت اطلاعات مالی را سر لوحه کار خود قرار دهند زیرا در غیر این صورت ناظر بازار مانع از تخریب شفاف سازی در بازار می شود.

خدابخش با رد هر گونه دخالت ناظران بازار در روند خرید و فروش سهام از سوی معامله گران به “فارس”گفت: اشخاص طبق قانون مالک دارایی های خود هستند . نمی توان به هیچ احدی گفت که چرا دارایی خود را می فروشد و یا می خرد اما از منظر نظارتی اگر شائبه دستکاری قیمت ها وجود داشته باشد بدون شک از این روند در بازار جلوگیری می شود.

فاپول
بازیابی رمز