ابزاری حرفه ای برای بررسی رفتار کاربران سایت

داشتن یک وب سایت به تنهایی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی کافی نیست . یکی از اصلی ترین راه کارهای موفقیت یک کسب و کار اینترنتی ، استفاده از ابزارهای تحلیل رفتار کاربران است.

شما بایستی بتوانید رفتار کاربران سایت خود را بررسی کرده و متوجه شوید آنها از وب سایت چه استفاده ای میکنند . هر چه بتوانید اطلاعات بیشتری از نحوه فعالیت آنان در سایت خود به دست آورید قطعا میتوانید برنامه ریزی بهتری برای کار خود داشته باشید .

اینکه چرا باید رفتار کاربران رو تحلیل و برنامه ریزی داشته باشیم  برای این است که بدانیم کاربران چه چیزی را دوست دارند و مثلا وقتی ما دو تا دکمه خرید قرار میدیم که یکی در ابتدای محصول و یکی در زیر محصول قرار داره ، کاربران بیشتر از کدوم استفاده میکنن و همچنین رفتارهایی که میتوانیم  با رصد کردن آنها چیدمان سایت و استراتژی های فروش خودمون رو بر اساس میل و نیاز مخاطبانمان تعیین کنیم.

HOTJAR چیست ؟بررسی رفتار کاربران در سایت

HOTJAR INSIGHT سرویسی است که میتواند شما را در این زمینه یاری کند . شما با استفاده از آن  قادر خواهید بود رفتار بازدید کنندگان سایت خود را رصد کرده و آن را تحلیل نمایید . این ابزار به شما اطلاعاتی را میدهد که شما با بررسی آن میتوانید رفتار کاربران در سایت خود را تحلیل کرده و بر اساس نیاز عمل نمایید .

در یک جمله داده های خام ( رفتار کاربران ) را دریافت کرده و آن را به اطلاعات ارزشمند

( تغییر استراتژی بر اساس رفتار کاربر ) تبدیل کنید .

تحلیل کاربران یعنی اینکه وقتی کاربری وارد وبسایت شما شد ، شما یک فیلم کاملی از نوع رفتار این کاربر درون سایت خودتون داشته باشید و بعدا ببینید که کاربر توی سایت شما کدام قسمت ها رو باز کرده و کدام دکمه ها رو فشرده و از کدوم شهر یا منطقه بوده و چقدر در سایت شما حضور داشته و آیا اصلا درون صفحه اسکرول کرده تا محتوای پائین تر صفحه رو هم ببینه و نقاط گرمایی صفحات سایت خودتون که همون قسمت مورد توجه کاربران است را در سایت خود پیدا کنید.

ناگفته نماند که خود گوگل هم ابزارهای  زیادی برای تحلیل رفتار کاربران در سایت داره ولی شرکت های دیگه هم وارد عمل شدن و چنین سرویسی هایی رو با امکانات بسیار قوی تر دارن ارائه میدن که قویترین این سایت ها وبسایت hotjar.com هست که از تک تک کاربران شما حتی میتونه فیلم ضبط کنه که این فرایند قبلا برای وبمستران یک رویا بود ولی برنامه نویسان این سایت این امکان رو فراهم کردن و وبمستران خیلی راحت قادر خواهند بود از این سرویس فوق العاده حتی به صورت رایگان استفاده نمایند .

شما می توانید از این ابزار در وب سایت های زیادی استفاده کنید و روی کاربران وب سایت بی شماری اجرا نمایید . در اینجا تعداد بازدید صفحات وب سایت ملاک نیست و همانطور که گفتم  این ابزارها برای تحلیل رفتار کاربران در سایت مورد استفاده قرار میگیره .

چه کسانی باید از HOTJAR INSIGHT استفاده کنند؟

ابزارهایی مانند HOTJAR INSIGHT، برای طراحان و برنامه نویسان وب سایت ، مدیران محصولات، بازاریابان دیجیتالی، آنالیزگرها و شرکت ها و مشاوران طراحی وب سایت و یا افرادی که می خواهند ببیند کاربران چگونه از وب سایت استفاده می کنند، مفید است.

قیمت استفاده از این سرویسقیمت سرویس hotjar

این سرویس در پلن شخصی با امکانات محدود رایگان است و در صورت اضافه نمودن امکانات بایستی ۲۹ دلار ماهیانه پرداخت نمایید .سرویس های بیزنس آن با امکانات بیشتر و قیمتهای بالاتر وجود دارد که هر چه تعداد جمع آوری روزانه اطلاعات مربوط به بازدید بیشتر باشد قیمت نیز بالاتر خواهد بود .

۲ نظرات
  1. عالی بود؛ استفاده کردم

  2. ایول بیشتر مطلب بزار

پاسخ جدیدی بنویسید

فاپول
بازیابی رمز