آمار معاملات و اخبار تالار شیشه ای

به گزارش اخبار پولی مالی، بورس تهران در روز دوشنبه شاهد صدرنشینی سه گروه خودرو، شیمیایی ها و سرمایه گذاری ها در میان صنایع بورسی بود.

در داد و ستدهای روز دوشنبه گروه های خودرو، شیمیایی و سرمایه گذاری ها با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

در این میان بیشترین حجم معاملات متعلق به نماد حق تقدم پارس خودرو با معامله ۱۶۰ میلیون سهم بود و اوراق مشارکت شهرداری شیراز با معامله ۱۰۰ میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را ثبت کرد.

امروز شاخص کل با تاثیر منفی ملی صنایع مس ایران، صنعتی و معدنی گل گهر، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان و توسعه معادن و فلزات ۲۹۵ واحد پایین آمد و به رقم ۸۰ هزار و ۴۱۳ واحد رسید.

این در حالی بود که نمادهای پارس خودرو و هلدینگ نفت و گاز پارسیان با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص مانع افت بیشتر این متغیر شدند.

امروز شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب ۲۹۴ و ۱۵۵ واحد افت کردند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای حمل و نقل پتروشیمی، سیمان بجنورد، بیمه دانا، پارس خودرو، گروه صنعتی ملی، سرمایه گذاری آتیه دماوند و صنایع شیمیایی سینا بود.

در مقابل نمادهای کمک فنر ایندامین، معادن بافق، لاستیکی سهند، سپنتا، سبحان دارو ، کاشی پارس و سایپا شیشه با بیشترین کاهش قیمت، در انتهای جدول معاملات نشستند.

در پایان معاملات امروز سهامداران برای خرید اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، اوراق صکوک مرابحه سایپا، اوراق صکوک ساخت توسعه ملی، اوراق مشارکت کارکنان نفت و سهام پارس خودرو بیشترین تقاضا و طولانی ترین صف های خرید را تشکیل دادند.

این در حالی بود که گروهی دیگر از سرمایه گذاران برای فروش واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، سهام سیمان قائن، لاستیکی سهند، اوراق صکوک مرابحه سایپا، واحدهای صندوق پاداش سهامداری توسعه، اوراق مشارکت شهرداری مشهد و سهام لیرینگ صنعت و معدن بیشترین عرضه ها و سنگین ترین صف های فروش را به خود اختصاص دادند.

اولین دیدگاه را ثبت کنید

پاسخ جدیدی بنویسید

فاپول
بازیابی رمز