بازاریابی فعالیتی انسانی در جهت ارضای نیاز و خواسته ها ازطریق فرایند مبادله است.

(فیلیپ کاتلر)

چگونه در فاپول از طریق بازاریابی کسب درآمد داشته باشیم؟

بازاریابی فایل به طور عام به معنی معرفی فایل های موجود در فاپول به سایر کاربران از طریق معرفی و ثبت لینک در سایر سایت و وبلاگ ها، معرفی در شبکه های اجتماعی، معرفی در انجمن ها و … می باشد. در فاپول طبق سیاست های کلی سامانه، میزان کمیسیون بازاریابی مقدار ۲۰ درصد از مبلغ فروش تعیین شده است. امید است با ایجاد این خدمت و در اختیار قراردادن امکانات بارز فاپول بتوانیم برای جوانان عزیز بستری برای کسب درآمد واقعی فراهم کرده باشیم. در فاپول دو روش برای بازاریابی آسان در نظر گرفته ایم. روش اول بازاریابی مستقیم فایل و روش دوم بازاریابی عمومی (معرفی فاپول) خواهد بود. در ادامه با این دو روش بیشتر آشنا شوید…

بازاریابی مستقیم فایل

روش اول

در این روش کاربر با معرفی هر فایل به صورت جداگانه در شبکه های اجتماعی، سایت ها، وبلاگ ها و … و فقط با یک کلیک به آسانی  در کمتر از ۱۰ ثانیه می تواند بازاریابی را انجام دهد. برای انجام این روش از بازاریابی آسان طبق مراحل ذیل عمل کنید:

 1. ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و اگر حساب کاربری دارید وارد سایت شوید.
 2. سپس به صفحه فایل ها مراجعه کنید و فایلی را که علاقه به فروش و بازاریابی آن دارید، باز کنید. برای اینکار میتوانید از صفحه جدیدترین فایل ها یا پرفروشترین فایل ها اقدام به انتخاب فایل و بازاریابی آن کنید.
 3. و نهایتا با استفاده از بخش اشتراک گذاری، فایل را  پخش (Share) کنید.

بعد از خرید موفق که از لینک بازاریابی شما صورت گیرد ، ۲۰ درصد مبلغ فایل برای شما منظور خواهد شد.

بازاریابی عمومی (معرفی فاپول)

روش دوم

در روش دوم کاربر می تواند با معرفی فاپول در سایت، وبلاگ، انجمن، کانال تلگرام و سایر رسانه های شخصی بازاریابی عمومی انجام دهد. در این روش کاربری که از طریق لینک شما وارد سایت شود، به محض اینکه اقدام به خرید هر کدام از فایل های موجود در فاپول بکند برای بازاریاب ۲۰ درصد مبلغ فروش همان فایل منظور می شود. این روش مناسب افرادی است که وقت کافی برای بازاریابی تک تک فایل ها ندارند. همچنین برای افرادی که صاحب سایت یا وبلاگ هستند مناسب است، چرا که میتوان با قراردادن یکی از بنرهای تبلیغاتی فاپول در محل مناسب سایت / وبلاگ خود و ارجاع به سایت فاپول با لینک مخصوص بازاریابی درآمد ثابتی از فروش فایل ها داشته باشند. برای انجام این روش بازاریابی اقدامات زیر را انجام دهید:

بعد از وارد شدن به سایت و مراجعه به داشبورد ، منوی بازاریابی را باز کنید. در این بخش لینک مخصوص بازاریابی را مشاهده خواهید کرد. با انتشار این لینک در هر جایی که مناسب میدانید، پورسانت ۲۰ درصدی فروش فایل ها را کسب خواهید کرد.

 • برای کسب ۲۰ درصد پورسانت، حتما بعد از ورود به سایت اقدام به اشتراک گذاری فایل ها کنید.
 • میزان درآمد حاصله از بازاریابی، تماما متعلق به بازاریاب بوده و فاپول سهمی از آن نخواهد داشت.
 • میزان درآمد شما مقدار ۲۰ درصد از قیمت فایلی خواهد بود که مشتری شما اقدام به خرید آن کرده است.
 • پس از هر خریدی که از لینک پخش شده شما صورت بگیرد، پورسانت ۲۰ درصدی به صورت آنی در حساب شما منظور خواهد شد.

مشاهده میزان درآمد بازاریابی

لازم به ذکر است لینک های بازاریابی در روش اول و دوم به صورت خودکار برای کاربر ساخته می شود.
با این حال آگاهی از فرمت ساخت این لینک ها خالی از لطف نیست.

فرمت اصلی لینک بازاریابی به شکل زیر است: آدرس سایت+متغیر ارجاع+نام کاربری

http://fapool.ir/?ref=username

آدرس سایت و متغیر ارجاع در تمامی لینک های بازاریابی ثابت است، فقط برای هر کاربر در لینک بازاریابی نام کاربری تفاوت میکند.

با این توضیح روشن است که هر کاربری با قراردادن ترکیب متغیر ارجاع+نام کاربری در انتهای هر کدام از لینک های سایت (فروشگاه شخصی، صفحه پروفایل، وبلاگ، فایل و …) می تواند عملیات معرفی و بازاریابی را انجام دهد.

 • مثال ساخت لینک مخصوص بازاریابی به صورت دستی

  برای مثال فرض کنید شخصی با نام کاربری: farhang در سایت عضو شده است. این کاربر برای معرفی صفحه فایلها باید به شیوه زیر عمل کند.

  لینک صفحه فایل ها در فاپول: http://fapool.ir/shop

  برای اینکار فقط کافیست عبارت ref=farhang?/ در انتهای لینک اضافه شود.

  نتیجه ساخت دستی لینک بازاریابی صفحه فایل ها توسط یوزر farhang به شکل زیر می باشد.

   http://fapool.ir/shop/?ref=farhang