۱۷۶ هزار واحد مسکن مهر استان تهران به بهره برداری رسید


نادر محمدزاده عصر دوشنبه در نشست شورای مسکن و شهرسازی استان تهران که در محل استانداری برگزار شد افزود: از مجموع واحدهای مسکن مهر پیش بینی شده برای استان تهران، حدود ۱۰۰ هزار واحد در شهرهایی با جمعیتی بیش از ۲۵ هزار نفر، ۳۸ هزار واحد در شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر، ۹۵ هزار واحد در شهر جدید پرند، ۸۴ هزار واحد در شهر جدید پردیس و سه هزار واحد نیز مربوط به شهر اندیشه است.

وی تصریح کرد: ساخت حدود ۱۴۵ هزار واحد نیز در سایت های مسکن مهر استان ادامه دارد که میانگین پیشرفت فیزیکی آن ها ۸۹ درصد است.

محمدزاده گفت: میانگین پیشرفت فیزیکی واحدهای مسکن مهر پرند ۹۰ درصد، پردیس ۸۲ درصد و شهر اندیشه ۹۷ درصد است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران یادآور شد: در سال گذشته بیش از ۲۷ هزار واحد مسکن مهر در سایت های مختلف استان به بهره برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه برای ساخت واحدهای مسکن مهر استان تهران تاکنون بیش از ۷۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی به متقاضیان پرداخت شده است خاطرنشان کرد: ۲۰ هزار میلیارد ریال از این مبلغ به متقاضیان شهرهایی با جمعیت بیشتر از ۲۵ هزار نفر، ۴۰ هزار میلیارد ریال برای دو شهر جدید پرند و پردیس، هشت هزار میلیارد ریال برای شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر و حدود ۸۵۰ میلیارد ریال نیز برای شهر اندیشه پرداخت شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران دیگر سایت های اصلی و حساس مسکن مهر استان را در شهرستان های اسلامشهر، رباط کریم، دماوند، پاکدشت و پیشوا عنوان کرد و گفت: در مجموع برای ساخت واحدهای مسکن مهر این شهرستان ها حدود ۵۲۰ میلیارد ریال هزینه شده و برای تکمیل آن ها به ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

اولین دیدگاه را ثبت کنید

پاسخ جدیدی بنویسید

فاپول
بازیابی رمز