۱۰ مسئول در ارتباط با حقوق‌ها برکنار شدند

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، سخنگوی کمیسیون اقتصادی با اشاره به جلسه امروز این کمیسیون اظهار کرد: در جلسه امروز که با حضور وزیر اقتصاد و دارایی برگزار شد نمایندگان سوالاتی را در ارتباط با حقوق های نامتعارف از وزیر مطرح کرد و وزیر نیز اقدامات دولت در این حوزه و هم‌چنین نتایج بررسی ها را از چرایی این رخداد در کنار پاسخ به سوالات نمایندگان به سمع و نظر اعضا رساند.

نظام پرداخت حقوق نابسامان است

وزیر امور اقتصاد و دارایی با اشاره به اینکه بین پرداخت و ارزش خدمات ارتباط مستقیم و نزدیکی برقرار نیست گفت: نظام پرداخت حقوق در مجموع یک نظام پرداخت نابسامان است.

علی طیب نیا با اشاره به رسیدگی به موضوع پرداخت های حقوق های غیرمتعارف در نشست مشترک امروز -یکشنبه- با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب افزود:امروز اولین جلسه مشترک بین کمیسیون اقتصادی مجلس با مجموعه مدیران وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.

وزیر اقتصاد وامور داریی گفت:باید توجه داشت کمیسیون اقتصادی، کمیسیون اصلی و تخصصی است که وزارت اقتصاد با آن در ارتباط است.

طیب نیا گفت: در سال اقتصاد مقاومتی بنابراین است جهت تقویت فرآیند رشد کشور، اقدامات موثری انجام شود و اولین جلسه هماهنگی با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس دهم برگزار شد و مسائل مهمی که می تواند در تبادل نظر بین موضوعات اقتصادی بین مجلس و وزارت اقتصاد وجود داشته باشد، مورد بحث قرار گرفت.

وی افزود: مسائلی مانند نظام جامع مالیاتی، گمرکات کشور، سرمایه گذاری داخلی و خارجی، فضای کسب و کار و مسائل دیگر در نشست امروز به صورت کلی بررسی و مقرر شد جلسات مستمری بین وزارت اقتصاد و کمیسیون اقتصادی مجلس تشکیل شود و در رابطه با هر کدام از موضوعات مطرح شده بحث شود تا به تصمیم گیری و برنامه ریزی نهایی منتهی شود.

طیب نیا ادامه داد: در سال اقتصاد مقاومتی، باید با همدلی و همزبانی مجلس و دولت و تبادل نظر به اهداف خود دست یابیم.

وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص رسیدگی به موضوع پرداخت حقوق های غیرمتعارف نیز گفت: در خصوص نظام پرداخت حقوق در نشست امروز کمیسیون اقتصادی بحث هایی انجام شد و نمایندگان محترم نظرات خود را در این رابطه اعلام کردند.

به گزارش خانه ملت، طیب نیا افزود: در مواردی پرداخت حقوق ها عادلانه نیست و فاصله حقوق ها بین حداقل و حداکثر فاصله قابل دفاعی نیست.

اولین دیدگاه را ثبت کنید

پاسخ جدیدی بنویسید

فاپول
بازیابی رمز