فاپولی شو

چگونه ۲۴ درصد درآمد خودروسازان به دولت می‌رسد؟

 خبرخوان فاپول   ۲۹ اسفند ۱۳۹۶  176 بازدید

داوود میرخانی رشتی با تشریح چگونگی واریز ۲۴ درصد قیمت تمام شده یک خودرو به حساب دولتی گفت: هفت نهاد دولتی به بهانه‌های گوناگون از خودروسازان پول دریافت می‌کنند.

او افزود: بر اساس آمار مالی منتشر شده خودروسازان در سال ۹۰ به عنوان سال پایه و همچنین سالی که تولید و قیمت خودرو با افزایش چشمگیری مواجه شد، با توجه به نسبت درآمد به فروش ۱۰ هزار میلیارد تومانی صورت گرفته، نسبت پرداخت به فروش هر خودرو به نهادهای دولتی ۲۴ درصد محاسبه شده است.

میرخانی گفت: گمرک، تامین اجتماعی، مالیات بر عملکرد (دارایی)، مالیات بر ارزش افزوده (شماره‌گذاری)، مالیات حقوق و دستمزد، هزینه‌های مالی (سود بانکی و سود مشارکت) و هزینه‌های بیمه‌ای و بیمه شخص ثالث هفت خوانی هستند که خودروسازان باید از آن بگذرند تا یک خودرو را به دست مشتری برسانند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از اقتصاد، او افزود: مجموع هزینه‌های پرداخت شده به نهادهای عمومی در عرض یک سال دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است که ۲۴ درصد نسبت درآمد به فروش یک خودرو را تشکیل می‌دهد.

اگر این مطلب برای شما مفید بود، لطفا اشتراک گذاری کنید.
برچسب
خانه » اطلاعات عمومی » چگونه ۲۴ درصد درآمد خودروسازان به دولت می‌رسد؟
خبرخوان فاپول

ربات پیشرفته خبرخوان فاپول، تازه ترین و داغ ترین خبرهای دنیای افتصاد، پول، بورس و روش های نوین کسب درآمد و زمینه های مرتبط با پول را از سطح اینترنت جمع آوری کرده و به طور منظم در اختیار کاربران عزیز فاپول قرار می دهد.