فاپولی شو

نرخ تورم تیرماه ۹٫۲ درصد شد

 خبرخوان فاپول   ۲۹ اسفند ۱۳۹۶  92 بازدید
پول‌نیوزبانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به تیرماه ۱۳۹۵ را نسبت به دوازده ماه منتهی به تیرماه ۱۳۹۴ معادل ۹٫۲ درصد اعلام کرد.

به گزارش گروه اقتصاد کلان پول‌نیوز،خلاصه نتایج به دست آمده از شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران براساس سال پایه ۱۰۰=۱۳۹۰ نشان می دهد شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران در تیرماه ۱۳۹۵ به عدد ۲۴۲٫۸ رسید که نسبت به ماه قبل از آن ۰٫۸درصد افزایش یافت.

این شاخص در تیرماه ۱۳۹۵ نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل ۸٫۱ درصد افزایش داشته است.

** تغییرات ماهانه

تغییر نرخ تورم در تیر ماه امسال نسبت به ماه خرداد به تفکیک گروه ها نشان می دهد گروه خوراکی ها و آشامیدنی ها ۰٫۲ درصد و دخانیات ۰٫۱ درصد کاهش داشته اند، اما سایر گروه ها روند افزایشی را پشت سر گذاشته اند.

بر این اساس گروه پوشاک و کفش ۰٫۳ درصد، مسکن، آب، برق، گاز و سایر سوخت ها ۰٫۵ درصد، اثاث، لوازم و خدمات مورد نیاز در خانه ۰٫۱ درصد، بهداشت و درمان ۵٫۱ درصد، حمل و نقل ۰٫۹ درصد، ارتباطات ۰٫۲ درصد، تفریح و امور فرهنگی ۰٫۸ درصد، تحصیل ۰٫۴ درصد، رستوران و هتل ۰٫۸ درصد و کالاها و خدمات متفرقه ۱٫۱ درصد افزایش داشته اند.

در مجموع گروه کالا در تیر ماه نسبت به ماه قبل ۰٫۲ درصد و گروه خدمات ۱٫۶ درصد افزایش را پشت سر گذاشتند.

** تغییرات سالانه

مقایسه نرخ تورم محاسبه شده در گروه ها در هم سنجی نسبت به ماه مشابه سال قبل نشان می دهد گروه خوراکی ها و آشامیدنی ها ۵٫۳ درصد، دخانیات ۱۱٫۶ درصد، پوشاک و کفش ۷ درصد، مسکن، آب، برق، گاز و سایر سوخت ها ۹٫۹ درصد، اثاث، لوازم و خدمات مورد نیاز منزل ۴٫۱ درصد، بهداشت و درمان ۱۵٫۹ درصد، حمل و نقل ۴٫۹ درصد، ارتباطات ۶٫۷ درصد، تفریح و امور فرهنگی ۷٫۷ درصد، تحصیل ۲۱٫۶ درصد، رستوران و هتل ۱۰٫۱ درصد، کالاها و خدمات متفرقه ۱۰٫۲ درصد افزایش داشتند.

در مجموع در مدت یاد شده گروه کالا رشد ۵٫۱ درصدی و گروه خدمات رشد ۱۲٫۲ درصدی داشته است.

اگر این مطلب برای شما مفید بود، لطفا اشتراک گذاری کنید.
برچسب
خانه » اطلاعات عمومی » نرخ تورم تیرماه ۹٫۲ درصد شد
خبرخوان فاپول

ربات پیشرفته خبرخوان فاپول، تازه ترین و داغ ترین خبرهای دنیای افتصاد، پول، بورس و روش های نوین کسب درآمد و زمینه های مرتبط با پول را از سطح اینترنت جمع آوری کرده و به طور منظم در اختیار کاربران عزیز فاپول قرار می دهد.