مذاکره با سوئد برای مستر و ویزاکارت

۲۳ تیرماه سال گذشته با امضای توافق برجام، صحفه جدیدی در عرصه سیاسی و اقتصادی کشور بازگشوده شد و سرانجام آن، نتیجه رسیدن مذاکرات در ۲۶ دیماه همان سال بود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، این تحولات، پای بسیاری از شرکت ها و مقام های سیاسی و اقتصادی جهانی به کشور ما را باز کرد و مردم شاهد آمد و رفت هیات های بزرگی بودند که نوید رونق بیشتر اقتصادی را برای آنان به همراه داشت.

بخش های مختلف اقتصادی کشور، تلاش خود را به کار گرفتند تا در این آمد و شدها با انعقاد تفاهمنامه ها و قراردادهای همکاری مسیر اقتصاد کشور را روی ریل توسعه پرشتاب قرار دهند تا افزون بر ایجاد اشتغال، نیازهای کشور در بخش های مختلف را برطرف کنند.

در همین پیوند، مدیرعامل شرکت پست جمهوری اسلامی ایران روز جمعه تاکید کرد اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) آینده درخشانی را فراروی بخش پست کشور نهاده است.

«حسین مهری» افزود: اثر مثبت این گام ارزشمند دولت یازدهم بر افزایش میزان مبادله های پستی بین المللی ایران بسیار چشمگیر بود و اکنون به راحتی می توان با سراسر جهان مبادله پستی برقرار کرد و خریدهای اینترنتی انجام داد.

وی به افزایش شمار خطوط هوایی همکار پست در پسابرجام اشاره کرد و گفت: پیش از برجام فقط یک ایرلاین یعنی شرکت هوایی آلمانی «لوفت هانزا» با پست ایران برای انتقال مرسوله ها همکاری می کرد که اکنون با پنج شرکت دیگر نیز قرارداد امضا شده است.

مهری افزایش ایرلاین های همکار پست ایران را افزایش سرعت سیر مرسوله ها بسیار اثر گذار دانست و افزود: دو شرکت دیگر نیز برای عقد قرارداد اعلام آمادگی کرده اند و مذاکره ها ادامه دارد.

مدیرعامل شرکت پست جمهوری اسلامی ایران گفت: مردم کشور ما از این پس می توانند با کمک این شرکت ها در کوتاه ترین زمان خریدهای خود از هر نقطه جهان را در مقصد مورد نظر دریافت کنند که این امر به رونق اقتصادی کمک می کند.

وی درباره استفاده از خطوط ریلی بین ایران، اینچه برون و چین برای ارسال مرسوله های پستی از طریق قطار گفت این موضوع از سوی کارشناسان در حال بررسی است و در صورت موفقیت آمیز بودن کاهش هزینه ها، سرعت و سهولت در ارسال مرسوله ها را به دنبال دارد.

مهری اضافه کرد: با استفاده از توان ریلی می توان مرسوله همه کشورهای واقع در مسیر خط سیر قطار را جابجا کرد که این امر به برقراری سرویس های متقابل و استفاده از تجربه های سایر کشورها می انجامد.

برقراری ارتباط مستقیم با پست کشور آلمان

این مسئول برقراری ارتباط مستقیم با پست کشور آلمان را یکی دیگر از نتایج اجرای برجام دانست و از بازدید شماری از کارکنان شرکت پست ایران از آنجا خبر داد.

وی افزود: مسئولان پست آلمان نیز برای همکاری با ما اعلام آمادگی کرده اند. بر این اساس از آنها دعوت شده است مردادماه امسال در تهران حضور یابند که هم اکنون مراحل اجرای آن در دست انجام است.

مهری گفت: قرار است همکاران پست آلمان در این سفر در بحث تجارت الکترونیک و نیز فرستادن بهتر نامه و امانات به ما مشاوره دهند و برای راه اندازی مرکز مکانیزه پست همکاری کنند.

مدیرعامل شرکت پست جمهوری اسلامی ایران به همکاری پست «دویچه وله» آلمان و شرکت «دی.اچ.ال» در انتقال هوایی مرسوله ها اشاره کرد و ادامه داد: استفاده از تجربه های آنها می تواند در بهبود حمل و نقل هوایی مرسوله ها به ایران کمک کند؛ زیرا ناوگان حمل و نقل قدرتمندی دارند.

وی یادآوری کرد همچنان مذاکره برای تحقق این موارد ادامه دارد و امیدواریم بزودی توافق به دست آید و قراردادهای اجرایی منعقد شود.

رونق تجارت الکترونیک

مدیرعامل شرکت پست جمهوری اسلامی ایران گفت: بحث رونق تجارت الکترونیک با کشور فرانسه یکی دیگر از دستاورد های مهم اجرای برجام است.

مهری افزود: پست این کشور از ما درخواست کرده است در بحث توزیع بسته های تجارت الکترونیک به این کشور کمک کنیم.

وی ادامه داد: آنان همچنین درخواست کرده اند امکانات ایران در این باره به آنان شناسانده شود که با توجه به مهیا شدن کد رهگیری و سایر امکان ها زمینه های همکاری در اختیار فرانسه قرار داده شده و امید است در این باره به یک توافق دست یابیم.

این مسئول پیگیری جدی بحث توسعه تجارت الکترونیک و خرید و فروش الکترونیکی با توجه به گشایش های پسابرجامی را از مهمترین اقدام ها برشمرد و گفت: مقرر است در هماهنگی با سازمان توسعه تجارت و گمرک جمهوری اسلامی ایران اقدام های لازم برای تسهیل خرید و فروش کالاها به عمل آید تا تجارت الکترونیک بیش از پیش در کشور رونق گرفته و به توسعه تولید ملی کمک کند.

ایران برای بلغارها سیستم کدپستی پیاده می کند

مدیرعامل شرکت پست جمهوری اسلامی ایران یادآوری کرد در سفر مقام های پست یونان به تهران در ماه های گذشته با آنان درباره حمل و نقل و پست لجستیک مذاکره و پیش نویسی نیز برای تفاهمنامه ارسال شد. آنان اصلاح لازم را اعمال کرده اند و اکنون کارهای دیپلماتیک برای انعقاد تفاهمنامه در جریان است.

وی افزود: تفاهمنامه هایی نیز با پست ترکیه، جمهوری آذربایجان، عراق و افغانستان امضا شده که در مرحله اجراست.

مهری اضافه کرد: بلغارستان نیز قابلیت های پست ما را شناسایی و بر این اساس درخواست کرده است ایران سیستم کدپستی را در این کشور پیاده سازد که این نیز از دستاورد های اجرای برجام است.

مذاکره با شرکت سوئدی برای مستر و ویزاکارت

مدیرعامل شرکت پست جمهوری اسلامی ایران، از مذاکره با یک شرکت خارجی در سوئد درباره مسترکارت و ویزاکارت خبر داد و گفت: اکنون مقدمه کارها در حال انجام است و امیدواریم این امکان بزودی فراهم شود تا ایرانیان بتوانند از این مزیت بهرمند شوند.

وی از برقراری ارتباط با پست ارمنستان برای حمل و نقل مرسوله های پستی خبر داد و ابراز امیدواری کرد ارتباط این شرکت با سایر کشورهای جهان بزودی بیش از پیش افزایش یابد.

فعال سازی حساب ارزی بانک ملی پست

مدیرعامل شرکت پست جمهوری اسلامی ایران یکی از مهمترین مانع های دوران تحریم ها را بروز مشکل در نقل و انتقال پول برشمرد.

مهری یادآوری کرد: در آن دوره به گونه ای بود که هرجا طلب داشتیم امکان وصول وجود نداشت و جایی هم که بدهکار بودیم امکان پرداخت نبود.

وی اعلام کرد: اکنون با برطرف شدن تدریجی مانع ها به دنبال فعال سازی حساب ارزی بانک ملی پست هستیم تا بتوانیم مبادله های پولی را راحت تر انجام دهیم و خرید و فروش ها نیز افزایش یابد.

رییس جمهوری اسلامی ایران چندی پیش با تاکید بر ضرورت بهره گیری از فضای برجام گفت: دوره پیش از برجام سپری شده است و اکنون رسانه های همگانی، دولت، مجلس و همه دلسوزان باید به این بیندیشند که چگونه می توان بیش از پیش از فضای پسابرجام برای دستیابی به منافع ملی بهره گرفت.

اولین دیدگاه را ثبت کنید

پاسخ جدیدی بنویسید

فاپول
بازیابی رمز