شهر فرودگاهی “حَمَد” دوحه قطر +تصاویر

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، ایده ساخت فرودگاه بین المللی “حمد” (Hamad International Airport) پس از آن مطرح شد که فرودگاه بین المللی دوحه دیگر ظرفیت پذیرش بالای مسافر را نداشت، از این رو مسئولان قطر به فکر تاسیس فرودگاهی بسیار مدرن تر و در سبک کلاس جهانی برآمدند.

ساخت فاز اول این فرودگاه ۱۰ سال طول کشیده و برای ساخت آن حدود ۱۶ میلیارد دلار هزینه شده است. این فرودگاه در زمینی به مساحت ۲۲ کیلومتر مربع معادل دو سوم مساحت شهر دوحه، تاسیس شده است و در فاز اول، امکان پذیرش ۲۴ میلیون مسافر درسال دارد و قرار است این ظرفیت تا سال ۲۰۲۰ به حدود دوبرابر یعنی ۵۰ میلیون مسافر در سال افزایش یابد همچنین امکان جابجایی ۱٫۵ تا ۲ میلیون تن کالا و ۳۶۰ هزار پرواز در سال در این فرودگاه پیش بینی شده است.

این فرودگاه جدید و مدرن از تاریخ ۲۷ می ۲۰۱۴ مرکز اصلی پروازهای قطر ایرویز شد و از این تاریخ به بعد این شرکت از فرودگاه قبلی دوحه یعنی فرودگاه بین‌المللی دوحه دیگر هیچ پروازی نداشته و همهٔ پروازهای قطر ایرویز از فرودگاه حَمَد انجام می‌شود؛ همچنین تمام پروازهای دیگر شرکت‌های خارجی که به فرودگاه قبلی دوحه پرواز داشتند به فرودگاه حَمَد انتقال داده شد.

این فرودگاه یکی از طولانی ترین باندهای پروازی آسیا و همچنین دنیا را به طول حدود ۵ کیلومتر داراست و هواپیماهای مدرنی از قبیل ایرباس A380 براحتی می توانند در آن فرود بیایند.

این فرودگاه دارای مرکز خریدی به مساحت ۲۵۰۰۰ متر مربع است. تمامی امکانات تفریحی و رفاهی نیز برای مسافران ترانزیتی این فرودگاه فراهم شده است. از مسجد ۲۱۰۰ متری فرودگاه گرفته تا یکی از مدرن ترین هتل ها و مراکز اقامتی قطر در این فرودگاه ساخته شده است.

در هتل این فرودگاه، خدمات ارزنده ای از قبیل اتاق های لوکس به میهمانان ارائه می شود. مسافران و میهمانان می توانند اتاق های هتل را از ۱ تا ۲۴ ساعت رزرو و استفاده کنند.

اولین دیدگاه را ثبت کنید

پاسخ جدیدی بنویسید

فاپول
بازیابی رمز