شاخص ۸۰ هزار و ۴۱۳ واحدی شد

به گزارش اخبار پولی مالی، معامله گران بازار سهام امروز با وجود شروع به کار مثبت معاملات، اما به دلیل غلبه عرضه بر تقاضا و رخوت حاکم بر معاملات شاهد درجا زدن قیمت‌ها در اغلب نمادهای معاملاتی بودند، شاخص کل بورس ۲۹۵ واحد افت کرد.

شاخص کل هم‌وزن اما با کاهش ۱۰۶ واحدی عدد ۱۵ هزار و ۸۱۵ واحد را تجربه کرد. امروز همچنین شاخص سهام آزاد شناور با کاهش ۳۸۰ واحدی به عدد ۸۹ هزار و ۱۷ واحد رسید.

شاخص بازار اول نیز در حالی با کاهش ۲۹۴ واحدی در حالی به رقم ۵۷ هزار و ۲۲۶ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش ۱۵۵ واحدی به عدد ۱۷۰ هزار و ۲۹۷ واحد رسید. امروز همچنین شاخص کل فرا بورس (آی‌فکس) بدون تغییر چندانی روی رقم ۸۶۷ واحد ایستاد.

براساس این گزارش امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی ۳ شرکت ملی صنایع مس ایران با ۴۷ واحد، معدنی و صنعتی گل‌گهر با ۳۶ واحد و فولاد مبارکه اصفهان با ۳۵ واحد کاهش، بالاترین تاثیر منفی را در محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی ۳ شرکت پارس خودرو با ۲۲ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان با ۱۸ واحد و پتروشیمی فجر با ۱۳ واحد افزایش بالاترین تاثیر مثبت را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش کل معاملات بورس تهران امروز به کمتر از ۱۵۱ میلیارد تومان رسید که ناشی از دست به دست شدن ۸۰۴ میلیون و ۷۷۱ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۴ هزار و ۹۳۶ نوبت داد و ستد بود.

اولین دیدگاه را ثبت کنید

پاسخ جدیدی بنویسید

فاپول
بازیابی رمز