سیاست‌های صحیح ارزی باعث توسعه اقتصادی می شود

پول‌نیوزرییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: پیامد سیاست‌های صحیح ارزی کشور، توسعه اقتصادی است و کشورهایی که نرخ ارز را بدرستی مدیریت کنند در رویارویی با شوک‌های اقتصادی موفق می شوند.

«مسعود خوانساری» در نشست با اعضای هیات مدیره فدراسیون انرژی افزود: فساد اداری و قیمت غیرواقعی حامل‌های انرژی از معضلات اقتصادی است.

خوانساری راهکار برون ‌رفت از رکود را پرداختن جدی به حل سه مساله واقعی سازی قیمت ارز، نرخ سوخت و حامل‌های انرژی و اصلاح نظام یارانه‌ای دانست.

خوانساری مشکل اصلی تشکل‌ها را نبود یکصدایی و اتحاد میان آنها دانست و ایجاد صدای واحد فعالان بخش خصوصی در فدراسیون صادرات انرژی را «ارزنده» توصیف کرد.

رییس اتاق بازرگانی تهران تشکیل کنسرسیوم‌های صادراتی را یکی از روش‌های موثر در کسب بازارهای هدف و توسعه صادرات غیرنفتی دانست.

چند روز پیش وزیر امور اقتصادی و دارایی اولویت‌های اقتصادی امسال دولت را خروج از تنگنای اعتباری و پرداخت بدهی‌ها با هدف تقویت و شتاب‌بخشی رونق اعلام کرد.

«علی طیب‌نیا» تدوین و اجرای سیاست‌های مناسب برای حل مشکل نظام بانکی و خروج از تنگنای اعتباری را زمینه ساز تداوم انضباط پولی و مالی و تلاش برای مهار تورم دانست و گفت: قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر زمینه خروج بانک‌ها از بنگاه‌داری و برخورداری از مستغلات بیش از سقف‌های مجاز را فراهم می کند و بر قدرت خلق اعتبارات نظام بانکی می افزاید.

طیب نیا درباره وجوه حاصل از واگذاری باقیمانده سهام دولت گفت: این موضوع برای افزایش سرمایه‌ بانک‌های دولتی و اختصاص وصولی تسهیلات اعطایی، حساب ذخیره ارزی و همچنین از محل صرفه‌جویی در هزینه‌ها و فروش طرح‌های تملک دارایی‌ سرمایه‌ای انجام می شود.

فاپول
بازیابی رمز