تاکسی های جدید بزرگتر می شوند

به گزارش اخبار پولی مالی به نقل از خبرگزاری ژاپن، خودروسازان ژاپنی در حال تولید نسل جدیدی از تاکسی های مناسبتر برای گردشگران خارجی هستند. این اقدام در پی پیش بینی مقامات درباره شمار رو به افزایش بازدیدکنندگان خارجی از ژاپن برای بازی های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو صورت می گیرد.

مقامات اجرایی شرکت تویوتا موتور می گویند این شرکت در سال ۲۰۱۷ یک تاکسی جدید در ژاپن عرضه خواهد کرد. آنها می گویند این تاکسی پنج نفره است و بدنه ای دارد که از خودروهای سواری استاندارد ۲۰ سانتیمتر بلندتر و از مینی-ون کمی کوچکتر است. تاکسی های این شرکت که در حال حاضر در ژاپن استفاده می شوند تنها می توانند دو چمدان بزرگ را حمل کنند، در حالیکه مدل جدید قادر خواهد بود علاوه بر همان تعداد چمدان بزرگ دو چمدان کوچکتر را نیز در خود جای دهد.برای استفاده راحتتر سالمندان و افراد دارای صندلی چرخدار، کف این تاکسی نیز پنج سانتیمتر پایین تر خواهد بود.

هیروشی کایوکاوا، سرمهندس تویوتا می گوید که امیدوار است این تاکسی بطور گسترده مورد استفاده قرار گیرد و به بهبود صنعت گردشگری ژاپن کمک کند.

شرکت نیسان موتور از سال ۲۰۱۵ درحال فروش نسل جدید تاکسی مدل واگنی بوده است. این تاکسی برای ورود آسانتر مسافر، دارای درهای کشویی و پله های تاشوی بغل می باشد.

اولین دیدگاه را ثبت کنید

پاسخ جدیدی بنویسید

فاپول
بازیابی رمز