امضای توافقنامه همکاری میان ایران و مرکز بهره وری کره جنوبی

به گزارش اخبار پولی مالی، رویا طباطبایی یزدی، رییس سازمان ملی بهره وری ایران اعلام کرد:براساس تفاهم نامه همکاری میان ایران و مرکز بهره وری کره جنوبی، دو طرف همکاری نزدیکتر برای منافع دو جانبه جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی خواستار شدند.

به گفته این مقام مسئول، دو طرف همچنین به منظور تقویت روابط همکاری میان جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی برای کمک به ارتقای بهره ‌وری در زمینه‌ های مختلف از طریق تبادل و همکاری دو جانبه میان شرکت‌ ها، عاملان بهره‌وری، مراکز و نهادهای دولتی گام برمی‌دارند.

وی تصریح کرد: تفاهم نامه هفت بندی بین دو طرف، به طورمشترک برای ارتقا و ترویج انواع تکنیک ‌های بهره ‌وری تنظیم شده؛ به طوری که بهبود بهره ‌وری و نوآوری به گونه‌ای عملگرایانه در هر دو کشور به واقعیت بپیوندد.

طباطبایی افزود: همچنین دو طرف برای تسهیل تبادل دانش، تکنیک، تخصص و برنامه های آموزشی به منظور بهبود بهره‌ وری و نوآوری در صنایع و شرکت ‌ها تلاش خواهند کرد.

** تسهیل در توسعه پروژه‌ های مشترک تحقیق، توسعه و ترویج بهره ‌وری

رییس سازمان ملی بهره وری ایران با بیان اینکه تسهیل تخصیص در توسعه پروژه‌ های مشترک تحقیق، توسعه و ترویج بهره ‌وری از دیگر بندهای این تفاهم نامه است، خاطرنشان کرد: بر اساس بند چهارم آن، هر دو طرف برای ارتقای سرمایه‌ گذاری و توسعه‌ صنعتی در بخش ‌های صنعتی مورد علاقه مشترک و همکاری در پروژه ‌های خصوصی تلاش خواهند کرد.

وی یادآوری کرد: این تفاهم نامه به عنوان یک قرارداد یا معاهده (یا منجر به ایجاد قرارداد) تلقی نمی‌ شود، بنابراین الزام قانونی یا تعهد الزام‌آور برای هیچکدام از دو طرف ایجاد نمی کند.

طباطبایی اضافه کرد: این تفاهم‌نامه از زمان امضا توسط هر دو طرف اجرایی خواهد شد و تا زمان اعلان قبلی کتبی، به مدت ۳۰ روز از خاتمه،‌ اجرایی است. اصلاح مفاد تفاهم‌نامه نیازمند توافق دو طرف است.

برپایه این گزارش، این تفاهم نامه مشترک همکاری با امضای رییس سازمان ملی بهره وری ایران (NIPO) و «هونگ سون‌جیک» رییس هیات مدیره مرکز بهره وری کره جنوبی (KPC) از ۲۹ آذرماه ۱۳۹۵ ﴿مطابق با ۱۹ دسامبر ۲۰۱۶ میلادی﴾ اجرایی شده است.

** همکاری های دوجانبه ایران با کشورهای عضو سازمان بهره وری آسیایی

رییس سازمان ملی بهره وری ایران افزود: تاکنون جمهوری اسلامی ایران بیشتر از برنامه ها و دوره های آموزشی مشترک سازمان بهره وری آسیایی (APO) که به همه ۱۹ کشور عضو این سازمان اختصاص داشته، استفاده کرده و یا در اجلاس های مرتبط حاضرشده و با این کشورها رایزنی به عمل آورده است.

وی تاکید کرد: برای نخستین بار، همکاری های دوجانبه بین کشورمان با دیگر اعضای سازمان بهره وری آسیایی از امسال در دستورکار قرار گرفت؛ به طوری که علاوه بر این برنامه، مهرماه امسال نیز در قالب یکی دیگر از برنامه های BCBN سازمان بهره وری آسیایی، بازدیدی از مرکز بهره‌ وری تایوان و بخش های مرتبط با هدف تسهیل همکاری های دوجانبه کشورهای عضو APO و تسهیل تبادل تجارب موفق دانش فنی از طریق انجام بازدید از ظرفیت های قابل همکاری و همچنین تقویت همکاری دوجانبه در زمینه بهره وری سبز و کشاورزی ارگانیک انجام شد.

برپایه این گزارش، یکی از فرصت های سازمان بهره وری آسیایی، انجام همکاری های دوجانبه سازمان های ملی بهره‌ وری کشورهای عضو (BCBN) است.

هدف از این قبیل فرصت ها، حمایت و تسهیل همکاری های دوجانبه کشورهای عضو APO و تسهیل تبادل تجارب موفق دانش فنی با انجام بازدید از ظرفیت های قابل همکاری در کشورها، همچنین تقویت همکاری دوجانبه در راستای بهبود بهره وری در بین کشورهای عضو طراحی شده است. این فرصت ها مخصوص مقام های ارشد، سیاستگذاران و راهبران فعال فرایندهای بهبود بهره وری در سازمانهای ملی بهره وری در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایرنا، سازمان ملی بهره‌وری ایران به عنوان یک نهاد حاکمیتی، مسئول برنامه‌ریزی، سیاستگذاری، راهبری، پایش و ارزیابی بهره‌وری همه فعالان اقتصادی و عوامل تولید از جمله نیروی کار، سرمایه، انرژی، آب و خاک و تهیه و تدوین شاخص‌های استاندارد بهره‌وری بویژه بهره‌وری سبز، ارتقای بهره‌وری در همه بخش‌های اقتصادی،‌ اجتماعی، فرهنگی، دولتی و غیر‌دولتی در چارچوب قوانین، سیاست‌ها و اسناد بالادستی است.

هیات ایرانی به سرپرستی رییس سازمان بهره وری از ۲۹ آذر لغایت سوم دیماه جاری به کره جنوبی سفر کرده بود. سازمان ملی بهره وری ایران

اولین دیدگاه را ثبت کنید

پاسخ جدیدی بنویسید

فاپول
بازیابی رمز