امضای تفاهم نامه میان موسسه تحقیقات تونس با دانشگاه زابل

پول‌نیوزتفاهم نامه همکاری علمی، تحقیقاتی و پژوهشی در راستای اجرای دیپلماسی علمی میان مؤسسه تحقیقاتی کشاورزی و تحصیلات تکمیلی IRESA در کشور تونس و دانشگاه زابل امضا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه زابل، سرپرست این دانشگاه با بیان اینکه توانمندیهای علمی و پژوهشی دانشگاه زابل به عنوان دانشگاه نسل سوم و کار آفرین حائز اهمیت است، اظهار داشت: بزرگترین مجتمع های تحقیقاتی کشاورزی شرق کشور در دانشگاه زابل وجود دارد.

موسی بهلولی افزود: مجتمع تحقیقاتی شش هزار هکتاری بقیه الله الاعظم (عج) و دیگر پایگاه های تحقیقاتی کشاورزی دانشگاه، می تواند زمینه های مناسب همکاری بین دانشگاه زابل و مؤسسه تحقیقات کشاورزی و تحصیلات تکمیلی IRESA کشور تونس را فراهم کند.

وی با اشاره به ویژگی های مشترک اقلیمی و تحقیقات کشاورزی منطقه سیستان و کشور تونس گفت: تحقیقات مشترک در زمینه روش های تولید انواع زیتون، انگور، گندم، میوه‌ جات و سبزیجات بین دو موسسه علمی با توجه به اولویت های سرمایه گذاری های طرفین در این مقوله ها حائز اهمیت است.

سرپرست دانشگاه زابل با اشاره به اینکه این دانشگاه از هر اقدامی در جهت اجرای مطلوب دیپلماسی علمی استقبال و حمایت می‌کند، خاطرنشان کرد: بازدیدهای متقابل رؤسا یا نمایندگان مؤسسه ها و دانشگاه های معتبر خارجی یکی از راه های توسعه سطح علمی دانشگاه ها است.

وی افزود: معرفی ظرفیت های علمی و تحقیقاتی دانشگاه زابل به دیگر دانشگاه ها و مؤسسه های علمی جهان و همچنین توسعه خدمات آموزشی و پژوهشی دانشگاه و به روز شدن سطح دانش تخصصی پژوهشگران از طریق همکاری های دوجانبه و بهره مندی از امکانات و خدمات سایر دانشگاه ها و مؤسسات همکار، از دستاوردهای مهم اجرایی سازی یادداشت تفاهم های بین المللی است که باعث پویایی هر چه بیشتر دانشگاه می شود.

محورهای اصلی این تفاهم نامه شامل:

۱- انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک فی مابین دانشگاه زابل و مؤسسه IRESA

۲- شرکت در سمینارها و همایش های علمی دو کشور به منظور بالا بردن سطح توان علمی

۳- تبادل مواد و منابع علمی دروس دانشگاهی

۴- ارائه دوره های کوتاه مدت آموزشی برای کارکنان و اساتید

۵- تبادل دانشجویان در مقاطع مختلف به منظور تبادل دانش و بهره وری از ظرفیت های بین المللی

فاپول
بازیابی رمز